Статті

Gaudeamus igitur, Vivat Рharmacia!

13/09/2018

Світ професій дуже мінливий — сучасні технології відкривають дорогу новим спеціальностям, в той же час деякі, поступово зникаючи, залишаються у минулому. Національний класифікатор професій України налічує близько 8 тис. професій, посад, професійних назв робіт та спеціалізацій до них, тоді як у Міжнародній стандартній класифікації професій зазначено цифру 5113.

Незважаючи на широкі можливості щодо вибору професії, яка найбільше відповідатиме уподобанням, здібностям, можливостям, інтересам, прагненням та складу характеру особистості, остаточно визначитись не так просто.

Про те, чому серед розмаїття професій було обрано саме фармацію, та як планують використовувати набуті знання, розповідають студенти 2-го та 3-го курсів медико-фармацевтичного факультету Київського міжнародного університету

Катерина Миколенко

Освіта — важливий фактор розвитку кожного з нас. Обираючи професію, людина обирає своє майбутнє. Дехто змалку знає ким він стане, а хтось майже до останнього моменту не може визначитися. Але ж потрібно обрати професію за покликом душі та не жалкувати все життя через хибне рішення…

Я бачила себе виключно у білому халаті, але до останніх днів у школі вагалася — яку саме медичну спеціальність обрати. В моїй родині є лікар — бабуся, тому саме до неї я звернулася за порадою. Вона дуже детально розповіла мені про роботу фармацевта, і ця професія припала мені до душі. Що може бути кращим, ніж можливість власноруч виготовляти ліки?

В майбутньому планую працювати виключно за фахом, з кожним кроком удосконалюючи знання та реалізуючи свої мрії.

Вікторія Мельник

Хочу відкрити аптеку в селі, де живе моя бабуся. Там є маленька аптека, але її асортимент мінімальний, то ж люди позбавлені можливості будь-якого вибору. Навіть не завжди є те, що потрібно. Саме цю проблему мені б дуже хотілося вирішити…

Аліна Бороніна

Професія фармацевта є дуже затребуваною. І хоч вона потребує багатьох зусиль при навчанні та великої відповідальності під час роботи, але це того варте!

Владислав Мартинович

Фармацевт — цікава та корисна професія. Коли я ще у дитинстві вперше потрапив до аптеки, то мені дуже сподобалися люди у білих халатах, які відпускали ліки. Вони відповідали на всі запитання відвідувачів та давали професійні поради. З часом я дізнався, що ці люди також вміють робити ліки, та почав мріяти стати одним з них. У майбутньому хочу працювати в Німеччині, бо це одна з країн, де дійсно цінують нашу професію.

Дар’я Колесніченко

Із гордістю кажу, що я — майбутній фармацевт-провізор!

По-перше, на сьогодні це одна з найперспективніших професій. Роль фармацевта не варто недооцінювати, адже здоров’я кожної людини залежить від того, чи отримає вона в певний час лікі, що їй потрібні. По-друге, цю професію можна використовувати для допомоги собі та своїм близьких. По-третє, це мрія моєї родини. Батьки завжди казали мені, що якщо я оберу фармацію, то ніколи не буду мати проблем із працевлаштуванням.

Вікторія Стецун

Ще з самого дитинства мені хотілося зв’язати життя з медициною. Але професію лікаря вирішила не обирати, оскільки через свою природну м’якість не можу будь-яким чином робити людям боляче навіть у випадках, коли це є необхідним. Коли пізніше я дізналась про існування професії «фармацевт», то зрозуміла: «Це воно!». На мою думку, саме фармацевти своїми знаннями допомагають лікарям різних спеціальностей якісно лікувати пацієнтів. Взагалі можна сказати, що фармацевти — це «універсальні лікарі». Не варто забувати й про те, що ця професія є досить популярною на ринку праці. Фармація — це великий вибір місць працевлаштування, гідна оплата та можливість спілкування з людьми.

Вікторія Мандрика

Я завжди думала, що у мене буде професія, яка пов’язана або із математикою, або із медициною. Вирішальну роль зіграли слова тата, який сказав, що робота повинна приносити користь, і якщо, на жаль, люди хворіють, то саме фармація є одним зі способів допомогти їм. В моєму розумінні фармацевт — це у деякому сенсі психолог, адже кожного дня до аптеки приходять люди зі своїми проблемами, діляться своїми переживаннями. Отже, фармацевт не тільки пропонує ліки, а й надає людині психологічну підтримку.

Ми живемо в країні, де зміни відбуваються дуже швидко, тому не можна сказати, що буде через 5 чи 10 років. Але я сподіваюся працювати за фахом та допомагати людям.

Юлія Дригота

У білому халаті бачила себе з самого дитинства. А фармацію обрала через те, що вона є однією з найгуманніших професій та відкриває великі можливості у житті.

Тетяна Голяк

Мені подобається допомагати людям. Сподіваюсь, що в майбутньому мої поради та застереження допоможуть запобігти несприятливим наслідкам нераціонального застосування ЛП.

Лілія Гребеник

Маю здобути вищу освіту для того, щоб бути успішною. Мені подобається навчання та професія, із вибором якої я визначилась ще у сьомому класі. Моя мама вважала, що зробити це потрібно якомога раніше, щоб краще підготуватися до вступу. До речі, саме вона порадила професію медичного працівника. Особисто я обирала поміж лікарем (зокрема, стоматологом), медичною сестрою та фармацевтом. Зробити остаточний вибір допомогла бабуся, аргументи якої зрушили шальку терезів саме на користь фармації.

Впевнено крокуючи до своєї мети, я не можу точно сказати, де саме буду працювати після здобуття освіти: поїду за кордон чи залишуся працювати на батьківщині. Професія фармацевта надає можливість кар’єрного росту, при цьому головне, щоб робота була до душі!

Олена Савченко

З дитинства любила піклуватися про близьких та лікувати їх. З роками майже нічого не змінилося: в майбутньому планую працювати на підприємстві з виробництва ЛЗ — хочу виготовляти ліки або навіть винайти нові, що врятують життя багатьох людей. Нашій країні потрібні фахівці, які будуть розвивати вітчизняну фармацію та рухати її уперед, але в деяких країнах набагато більше перспектив.

Інна Побережець

Моя мама вчилась на фармацевта і завжди мріяла, щоб я пішла по її стопах. На жаль, одразу не прислухалась до її порад та згаяла три роки, навчаючись на діловода. Потім зрозуміла, що мама мала рацію, і рада, що врешті-решт обрала фармацію. В майбутньому хочу відкрити власну аптеку.

subscribe

Владислав Юзикевич

Коли я був ще маленьким, моя тітка багато розповідала про те, як вона хоче стати фармацевтом та працювати в аптеці. З часом її мрія здійснилася, і вона часто запрошувала мене до себе на роботу, а я, спочатку сам цього не усвідомлюючи, дуже захопився фармацією.

Фармація — це допомога людям, гарний заробіток та можливість використовувати свої професійні знання у власному житті. До того ж кажуть, що мені дуже пасує білий халат!

Марина Швайко

Обрала цю професію через те, що вона одна з найпотрібніших у світі! Діяльність фармацевта — це сьогодення та майбутнє медицини, натхненна та важлива праця, спрямована на подовження життя та покращання його якості. Це можливість пізнавати та допомагати, спілкуватись та рятувати. Після навчання хочу пройти весь шлях — від роботи в аптеці до відкриття власної мережі.

Підготувала Олександра Демецька

“Фармацевт Практик” #9′ 2018

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ