Наука

Одне щеплення – одна ін’єкція. Нова технологія полегшить вакцинацію дітей

Наука

Одне щеплення – одна ін’єкція. Нова технологія полегшить вакцинацію дітей

26/09/2017

В США розробили технологію, за допомогою якої кожне профілактичне щеплення можна буде зробити шляхом однієї ін’єкції, тобто без ревакцинацій*. Насправді ревакцинації будуть здійснюватися, але все що для них необхідно, одразу міститиметься в єдиній ін’єкції

Велика кількість ін’єкцій в ході профілактичної вакцинації в дитячому віці, зокрема у немовлят, є стресом для малюків та великим навантаженням на заклади охорони здоров’я. В Україні, згідно затвердженого календаря профілактичних щеплень, складеного згідно рекомендацій ВООЗ, тільки протягом першого року життя дитина має зробити 14 щеплень**.

Мікрокапсула для доставки вакцини (D) без кришечки, (f) з кришечкою* 

Мікрокапсула для доставки вакцини (D) без кришечки, (f) з кришечкою*

Вирішити цю проблему може нова розробка вчених із Массачусетського технологічного інституту (США). Вони розробили нові носії для доставки вакцин – мікроскопічні капсули, які при введенні вивільняють початкову дозу, а через певні проміжки часу – наступні, одну за одною.

Мікрокапсули схожі на мініатюрні кавові горнятка, наповнені вакциною та закриті кришечками. Конструкція горняток дозволяє “програмувати” час, коли вони відкриються та вивільнять свій вміст в кровоток.

Метод вже протестований на мишах. Випробування продемонстрували, що вміст мікрокапсул вивільняється в організм чітко згідно «програми» –  рівно на 9, 20 та 41 день після введення вакцини мишам. Тобто одна ін’єкція мала ефект чотирьох.

На сьогодні, за словами дослідників, вже розроблено мікрокапсули, які можуть зберігатися в організмі сотні днів перед тим, як вивільнять свій вміст в кровоток.

Клінічні випробування нового методу вакцинації ще не проводилися.

subscribe

Раніше для застосування в медицині розроблялися мікрокапсули з повільним вивільненням вмісту. Така система зручна для введення багатьох лікарських засобів, але не підходить для вакцин. Для імітації програми планової вакцинації потрібне короткочасне та швидке введення вакцини через певні часові проміжки.

Автори розробки вважають, що нова технологія значно спростить вакцинацію дітей, підвищить лояльність населення до вакцинації, підвищити охоплення профілактичними щепленнями в країнах, що розвиваються.

Читайте також: Доставка лекарств: в нужное место, в нужное время

* Kevin J. McHugh, Thanh D. Nguyen, Allison R. Linehan, David Yang, et al. (2017) Fabrication of fillable microparticles and other complex 3D microstructures // Science, 15 Sep 2017: Vol. 357, Issue 6356, pp. 1138-1142. DOI: 10.1126/science.aaf7447

** Наказ МОЗ від 11 серпня 2014 року № 551 «Календар профілактичних щеплень в Україні»: https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1237-14

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ