Новини

Фармацевти, які отримали неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за спеціальністю «фармація» можуть продовжувати обіймати посади фармацевтів в аптечних закладах

02/08/2017

Фармацевти, які отримали диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю «фармація»,  можуть продовжувати обіймати посади в аптеках

У зв’язку з прийняттям Постанови КМУ № 929 від 30.11.2016 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» Аптечна професійна асоціація України ще в травні місяці цього року звернулася з листом до Міністерства охорони здоров’я з проханням підтримати та ініціювати внесення змін до п. 165, п. 181 та п.184 Постанови в частині кваліфікаційних вимог до фармацевтів, що мають диплом молодшого спеціаліста.

Занепокоєння викликало те, що норми Ліцензійних умов (п. 181, п.184) були приведені у відповідність до нової редакції Закону України «Про вищу світу» та передбачали, що особи, які безпосередньо здійснюють виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, роздрібну торгівлю лікарськими засобами повинні мати документ про вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю “Фармація”; а посади завідувача аптеки розташованих у селах, селищах та селищах міського типу, заступника завідувача аптеки можуть займати особи, що мають такий же диплом.

На думку директора АПАУ Володимира Руденка, такі вимоги Ліцензійних умов можуть обмежити право фармацевтів, що мають диплом молодшого спеціаліста, працювати в аптеках та виконувати свої обов’язки по відпуску лікарських засобів, а також займати посади завідувачів (заступників завідувачів) в аптеках, розташованих у селах, селищах та селищах міського типу.

Наразі АПАУ отримала лист-відповідь від  МОЗ України за підписом заступника Міністра Олександра Лінчевського, в якому говориться про те, що відповідно до чинного законодавства  особи, які раніше отримали неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за спеціальністю «фармація» можуть продовжувати обіймати посади фармацевтів в аптечних закладах, не підлягаючи звільненню згідно із четвертим абзацом пункту 181 Ліцензійних умов. У цьому контексті за словами заступника міністра відсутня потреба щодо внесення Міністерством охорони здоров’я України змін до нормативних актів.

Джерело: прес-центр АПАУ

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ