Новини

Пілотний проект з відстеження в обігу ЛЗ від виробника до кінцевого споживача

25/10/2017

З 24 жовтня 2017 року Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками запроваджує реалізацію першого етапу Пілотного проекту з впровадження автоматизованої системи відстеження в обігу лікарських засобів від виробника до кінцевого споживача з використанням маркування (кодифікації) та ідентифікації (далі – Пілотний проект)

8 червня 2011 року в Європейському Союзі була опублікована Директива 2011/62/EU, метою якої є запобігання потрапляння фальсифікованих лікарських засобів в легальну мережу постачання. Ця директива набрала чинності 1 січня 2013 року, після чого всі країни – члени ЄС до 2019 року зобов’язані привести власне законодавство і торговельну практику у відповідність до вимог цієї директиви. Серед іншого, директива передбачає, що унікальний ідентифікатор повинен бути промаркований виробником на всіх рецептурних препаратах, зареєстрованих в країні, і деяких безрецептурних.

Вітчизняна фармацевтична галузь, в свою чергу, також робить перші кроки на шляху впровадження системи маркування і відстеження та пропонує використовувати в Україні код GS1 ECC200, який уже випробуваний і був рекомендований Європейською федерацією фармацевтичної промисловості та асоціацій (EFPIA).

В ході практичного впровадження пілотного проекту компанією-виробником ТДВ «Інтерхім» буде вироблено та реалізовано через дистриб’ютора ТОВ БаДМ та роздрібну мережу КП «Фармація» 1000 упаковок лікарського засобу «Аміксин ІС».

Впровадження загальноєвропейської системи відстеження лікарських засобів в Україні дозволить, зокрема, вирішити проблеми ведення електронних реєстрів, за якими можна відстежити весь ланцюжок постачання і зміни власника лікарського засобу на всіх етапах обігу до кінцевого споживача. Належним чином спроектована автоматизована система дозволить уникнути потрапляння неякісних препаратів споживачам, а також допоможе боротися з шахрайством у сфері охорони здоров’я. Використання маркування (кодифікації) та ідентифікації лікарських засобів стане вагомим бар’єром для фальсифікаторів лікарських засобів.

Джерело: сайт Держлікслужби

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ