Новини

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй

14/11/2017

Пройдіть тест на визначення ризику цукрового діабету, інфаркту та інсульту, раку простати та отримайте 50%-знижку на аналізи. Долучайтесь до Всеукраїнського флешмобу “за check up” – за комплексну превентивну діагностику

Так склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Тільки після появи виражених симптомів, які заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, щоб той призначив лікування. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Проте зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за здоров’ям повсякчасно. Логіка проста: навіщо чекати проблеми, якщо можна їх попередити?

Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, часто можна лише полегшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, яка дозволяє попередити хворобу або почати її лікувати на ранніх стадіях. Перший крок – комплексна превентивна діагностика, або, як кажуть англійською, check up (чекап). Її результати дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне реагувати на проблему якимись зовнішніми симптомами, і, отже, швидше обрати стратегію лікування.

Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке набирає популярності в медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я.

Отримати програму чекапу можна також скориставшись онлайн платформою, яка була розроблена медичною лабораторією «Сінево». Користувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря лише тоді, коли вже очевидно, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані значно раніше, аніж з’являться перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» – результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша нагальна проблема – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідне вже серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках розвиток хвороби призводить до появи метастазів у інших органах, що значно погіршує прогноз.

Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож важко переоцінити важливість цього діагностичного тесту. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет 2-го типу. Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Джерело: веб-сайт “Сінево”

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ