Новини

Вітаємо Ігоря Альбертовича Зупанця з ювілеєм!

21/06/2018

Шановний Ігорю Альбертовичу!

Сердечно вітаємо Вас із ювілеєм!

Мудрий і принциповий Ви завжди допомагали у реалізації всіх наших ідей та починань. Хай же доля буде щедрою до Вас на приємні дарунки та успішні звершення.

Щиро зичимо здійснення усіх Ваших прагнень і реалізації планів!

“Служити іншим і робити добро”. Ці слова Арістотеля можна сміливо віднести до сенсу життя Ігоря Альбертовича Зупанця, д-ра мед. наук, професора, заслуженого діяча науки та техніки України, завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету, який наприкінці червня відзначає свій ювілей

І.А. Зупанець — науковець, викладач, громадський діяч, один із лідерів фармацевтичного ринку. Основні напрямки наукової діяльності професора — робота над створенням нових лікарських засобів метаболічного типу на основі аміноцукрів, їхніх похідних та комбінацій; проведення клінічних випробувань оригінальних та генеричних препаратів; вивчення їхньої біоеквівалентності.

Наукові та практичні розробки І.А. Зупанця щодо вивчення впливу НПЗП на метаболізм хряща суглобів дозволили розробити та впровадити у клінічну практику нові схеми лікування остеоартрозів та артритів різної етіології. Він брав участь у розробці таких препаратів, як альтан, пірозоль, ферростат, анальбен, форидон, флагінат, форипласт, пропоринол, пропомедин, пропофен, нітрогліцерин-аерозоль, які дозволені до медичного застосування.

Як керівник клінічної бази Державного Експертного Центру МОЗ України по апробації нових лікарських засобів професор Зупанець керував та брав участь у клінічних випробуваннях понад 50 препаратів вітчизняного та іноземного виробництва. Він є одним із авторів-укладачів матеріалів з Належної клінічної практики (GCP).

Ігор Зупанець — автор понад 1600 наукових праць, у тому числі 19 монографій, 17 підручників, 65 навчальних посібників і 60 довідників. Ігор Альбертович має 92 патенти і 42 авторських свідоцтва.

Професор Зупанець є одним з розробників концепції викладання клінічної фармації в Україні, а також ініціатором відкриття і впровадження спеціальності «Клінічна фармація» та нового напрямку діяльності провізорів — «фармацевтична опіка». За його активної участі було розроблено та затверджено стандарти вищої освіти зі спеціальностей «Фармація», «Клінічна фармація», бакалаврату «Лабораторна діагностика».

За час своєї діяльності Ігор Альбертович підготував 7 докторів і 25 кандидатів наук.

Окрім наукової і педагогічної роботи І.А. Зупанець займається багатоплановою громадською діяльністю: він є головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Клінічна фармація», головою Проблемної комісії «Клінічна фармакологія і клінічна фармація» МОЗ і НАМН України, головою спеціалізованої вченої ради за спеціальністю «Фармакологія» при НФаУ, членом редколегій журналів «Вісник фармації», «Ліки України», «Therapia: Український медичний вісник», «Клінічна фармакологія та фармакотерапія», науковим редактором журналу «Фармацевт Практик».

Відомий вчений і громадський діяч І.А. Зупанець удостоєний багатьох нагород, серед яких Почесні грамоти Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України; Почесна відзнака Харківської обласної ради «Слобожанська слава», медаль ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України «За заслуги в охороні здоров’я», Диплом Щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі «Панацея».

З повагою, колектив редакції журналу
«Фармацевт Практик»

 

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ