Новини

Визначено порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам

06/04/2016

6 квітня 2016 р. набула чинності постанова Кабінету міністрів України, яка затверджує порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними хворим на діабет препарати інсуліну

Постанову № 239 “ДЕЯКІ ПИТАННЯ ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПРЕПАРАТІВ ІНСУЛІНУ” ухвалено КМУ 23 березня 2016 р. Згідно документу відшкодування здійснюватиметься на рівні затвердженої МОЗ України референтної ціни (ціни відшкодування) на лікарський засіб, з урахуванням надбавок, податків та зборів. Витрати, пов’язані з відпуском препаратів інсуліну, здійснюватимуться за рахунок цільових видатків місцевих бюджетів на безоплатне забезпечення такими препаратами осіб, хворих на діабет.

В постанові вказано, що перелік суб’єктів господарювання, які відпускають лікарські засоби, визначається регіональними структурними підрозділами з питань охорони здоров’я або розпорядниками коштів місцевих бюджетів на рівних умовах, відповідно до укладених договорів, на підставі рецептів на препарати інсуліну. Рецепти виписують заклади охорони здоров’я за місцем диспансерного обліку пацієнта згідно з реєстром пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, який ведеться МОЗ, на рецептурних бланках форми № 1.

“Суб’єкт господарювання щомісяця складає звіт про відпущені препарати інсуліну, в якому стосовно кожного лікарського засобу зазначаються його міжнародна непатентована та торговельна назви, сила дії, форма випуску, кількість одиниць інсуліну в упаковці, кількість відпущених упаковок, референтна ціна повного відшкодування, референтна ціна часткового відшкодування, найменування закладу охорони здоров’я, сума, що підлягає відшкодуванню за звітний період.

Суб’єкт господарювання подає звіт про відпущені препарати інсуліну до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, а в грудні — додатково до 24 числа звітного місяця розпорядникам коштів місцевих бюджетів, визначених рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства, для здійснення цільових видатків місцевих бюджетів на пільгове забезпечення препаратами інсуліну хворих на діабет, визначених рішеннями про такі видатки відповідно до законодавства, для відшкодування суб’єктові господарювання зазначеної в реєстрі суми протягом 15 днів з дня отримання звіту”, – йдеться в документі.

Процедура реімбурсації вартості лікарських засобів аптечним закладам є загальноприйнятою практикою забезпечення лікарськими засобами амбулаторних пацієнтів у європейських країнах.

***

Станом на 1 січня 2016 року, за даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України, в країні зареєстровано 1 223 604 хворих на цукровий діабет (без урахування даних Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та території Донецької та Луганської областей, що не підконтрольні Україні). Із них понад 200 тис. пацієнтів є інсулінозалежними.

Джерело: Урядовий портал

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ