Статті

Подбати про безпеку аптекарів – завдання номер один!

19/03/2020

Провізори, фармацевти та інші працівники – ті, хто сьогодні першими зустрічають пацієнтів в аптеці, знаходяться в зоні ризику, спілкуючись щоденно з хворими. Подбати про їх безпеку під час карантину у зв’язку з поширенням на території України нового коронавірусу, що викликає COVID-19, – це першочергове завдання власників аптек, директорів, топменеджерів

АПАУ закликає не бути байдужими до проблеми, з якою нині бореться весь світ, та максимально подбати не лише про пацієнтів, але й аптечних працівників. Деякі аптечні мережі, як наприклад мережа аптек «D.S.», вже вжили певні заходи, спрямовані на те, аби аптекарі були максимально захищеними та не залишалися з проблемою наодинці.

Тож, одна з перших рекомендацій – забезпечити усіх працівників (аптек, офісу, аптечного складу)  індивідуальними засобами захисту, створити умови для обробки рук антисептиками.

Компанія«D.S.» застрахувала своїх працівників на випадок захворювання на COVID-19, уклавши відповідні договори зі страховою компанією. Радимо усім іншим це також зробити.

Не завадить підтримати колективи матеріально. Це може бути як одноразова грошова допомога, так і допомога у придбанні препаратів противірусної дії, для зміцнення імунітету, вітамінізації тощо, згідно з особистими потребами кожного.

У  зв’язку з тим, що транспортне з’єднання у багатьох регіонах нині відсутнє, пропонуємо подбати про доставку працівників аптек до робочих місць чи компенсацію оплати їх проїзду.

Радимо узгоджувати індивідуальні графіки роботи працівникам за наявності особливих потреб і/або сімейних обставин. Не виключення – дистанційна робота для тих, хто може виконувати її без прив’язки до робочого місця.

Важливо налагодити оперативне інформування персоналу засобами корпоративного зв’язку та електронного документообігу (нормативні, розпорядчі, методичні документи) – стосовно порядку дій, організації роботи, особливостей виробничих процедур на час карантину, а також затвердити плани дій для працівників у надзвичайній ситуації за наявності перших проявів симптомів респіраторних захворювань.

Аптеки вже мають бути  забезпечені актуальними сигнальними оголошеннями для клієнтів (розміщені у зоні входу, у торгових залах, біля кас)  –  із важливими вказівками для належної безпеки персоналу і самих відвідувачів в умовах карантину.

Не забувайте  всіма можливими способами (сайт, соціальні мережі, розсилки електронною поштою, персональні сповіщення у месенджерах) інформувати клієнтів щодо правил поведінки під час епідемії коронавірусу та зокрема при відвідуванні аптек, із пріоритетною рекомендацією онлайн-резервування аптечних товарів на сайті мережі або через мобільний додаток.

Наголошуємо, що вкрай необхідною залишається регулярна дезінфекція і санітарна обробка приміщень та обладнання згідно з нормативними вимогами МОЗ України.

subscribe

Звісно ж, у кожного може бути своє індивідуальне бачення щодо цього, різні можливості й підходи. Але, дуже вірно написала днями в одній зі своїх публікацій «Аптека гормональних препаратів», зазначивши, що нині саме працівники аптек знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Це люди, на яких не розповсюджується карантин, бо саме вони відпускають хворим необхідні ліки і дбають про повноцінну фармацевтичну опіку. Фармацевти та провізори працюють на межі можливостей, щоб максимально якісно надавати свої послуги усім клієнтам, які до них звертаються. Треба цінувати це і підтримувати їх у цей нелегкий час.

Володимир Руденко,
директор Аптечної професійної асоціації України

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ