Статті

Чому в світі зростає захворюваність на рак?

11/06/2018

Експерти дослідницької програми Global Burden of Disease Study (GBD) вказують*, що за останнє десятиріччя кількість виявлених за рік випадків раку збільшилася на 28%. Особливо збільшилась захворюваність в бідних країнах

Вчені називають три основні причини такої невтішної статистики:

– зростання тривалості життя,

– покращення методів діагностики раку,

– поширення шкідливих звичок та нездорового способу життя.

Експерти дослідницької програми GBD проаналізували дані щодо розповсюдження 29 типів раку в 195 країнах світу, смертності внаслідок захворювання на різні типи раку, термінах життя після виявлення раку та кількості років, які пацієнт втрачає внаслідок хвороби.

Читайте також: Почему жировые отложения повышают риск развития рака?

В своєму дослідженні експерти підсумовують дані за 2016 р. В цьому році було зафіксовано 17,2 млн. випадків вперше виявлених випадків раку та 8,9 млн смертей через онкологічні хвороби. З 2006 р. кількість виявлених випадків раку збільшилась на 28%. Найчастіше (1,7 млн. осіб) пацієнти вмирали внаслідок онкологічних захворювань дихальної системи – рака легені, бронхів, трахеї. Якщо розглядати жінок та чоловіків окремо, то перші найчастіше стикаються з раком молочної залози, а другі – з раком простати.

Автори пояснюють, що один з найважливіших факторів ризику розвитку раку – вік людини, тому збільшення хворих на рак в популяції значною мірою пов’язане зі старінням населення планети та збільшенням частки людей похилого віку серед населення багатьох країн.

Розвиток медицини також зробив внесок в показники онкологічної захворюваності: покращення методів діагностики раку призводить до виявлення таких випадків, які 10 років тому залишилися би поза увагою лікарів.

Читайте також: В плену самообмана: о чем не хочет знать курильщик?

Важливими факторами, через які зростає поширеність злоякісних новоутворень – куріння та неправильне харчування. Окремі фактори ризику підвищують ймовірність розвитку конкретних типів раку: так, малорухливий спосіб життя та зловживання алкоголем підвищують ризик розвитку коло ректального раку, а куріння та забруднення повітря – раку легені. На фактори харчування та способу життя можна впливати: як пропагандою здорових звичок, так і адміністративними обмеженнями в сфері торгівлі цигарками та алкоголем.

subscribe

* Global Burden of Disease Cancer Collaboration. Global, Regional, and National Cancer Incidence, Mortality, Years of Life Lost, Years Lived With Disability, and Disability-Adjusted Life-Years for 29 Cancer Groups, 1990 to 2016. A Systematic Analysis for the Global Burden of Disease Study //JAMA Oncol. Published online June 2, 2018. doi:10.1001/jamaoncol.2018.2706

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ