Лікарські засобиСтатті

Коли потрібно припинити лактацію: ДОСТИНЕКС

30/07/2019

Іноді молоді мами стикаються з необхідністю припинення лактації, що може бути зумовлено як медичними показаннями, так і соціальними чинниками. Фармацевт має бути обізнаним щодо цієї проблеми та володіти відповідною інформацією

Чому жінки бажають припинити лактацію?

Педіатри рекомендують матерям годувати груддю щонайменше перші 6 міс після народження дитини та намагатися робити це протягом першого року її життя.

За даними серії досліджень, проведених у промислово розвинених країнах, встановлено, що діти, яких не годували груддю впродовж принаймні 6 міс, у 3,5 рази частіше були госпіталізовані з приводу респіраторних інфекцій, удвічі частіше страждали від діареї, в 1,5 раза — від надмірної маси тіла. Незважаючи на переваги грудного вигодовування, лише 55% матерів у США годували груддю в перші 3 міс, 42% — півроку й тільки 21% не припиняли годування груддю протягом 12 міс [1].

У той же час питання щодо пригнічення лактації може виникати як через медичні показання, так і у разі свідомої відмови жінки від грудного вигодовування.

Серед основних «немедичних» причин припинення лактації молоді матусі найчастіше називають занепокоєння щодо нестачі молока для потреб немовляти, втрату малюком інтересу до грудного вигодовування, а також скаржаться на те, що дитина завдає болю через кусання.

Коли грудне вигодовування протипоказане?

Існують ситуації, коли необхідність припинення лактації не залежить від бажань мами та малюка.

Абсолютними протипоказаннями до грудного вигодовування з боку дитини є спадкові ензимопатії. Існують також інші протипоказання та перешкоди для грудного вигодовування, котрі пов’язані зі здоров’ям дитини і можуть бути тимчасовими: оцінка стану новонародженого за шкалою Апгар нижче 7 балів у разі тяжкої асфіксії, пологової травми, судом, синдрому дихальних розладів; глибока недоношеність; тяжкі вади розвитку.

Протипоказаннями до грудного вигодовування з боку жінки є застосування деяких лікарських засобів, гострі та хронічні захворювання, особливо небезпечні інфекції (ВІЛ, тиф, холера, відкрита форма туберкульозу), лактаційний (післяпологовий) мастит тощо. [2].

Що потрібно знати фармацевту про припинення лактації?

Всі методи припинення лактації можна розділити на нефармакологічні та фармакологічні.

До нефармакологічних належать обмеження матір’ю вживання рідини, туге бинтування молочних залоз, прикладання міхурів з льодом до ураженої молочної залози [3].

Найбільш доцільним та раціональним для жіночого організму методом пригнічення лактації є застосування препаратів, що знижують в крові рівень пролактину — гормону гіпофіза, який відповідає, зокрема, за лактацію та секрецію молока у жінок після народження дитини [3, 4].

Потужним інгібітором секреції пролактину тривалої дії є каберголін — агоніст дофаміну останнього покоління [4]. Він є препаратом вибору для лікування гіперпролактинемії та пов’язаних із нею порушень (аменореї, олігоменореї, ановуляції, галактореї) [5].

Чому Достинекс є найкращим вибором?

Тому що Достинекс це — бренд

Відомо, що перехід від прийому брендованих препаратів до генеричних може впливати на показники біоеквівалентності [6]. Генеричні засоби вважаються біоеквівалентними при діапазоні прийнятності від 80 до 125%, тоді як вихід за межі цього діапазону означає відхилення біодоступності.

Достинекс — оригінальний препарат каберголіну, який має більш як 14-річний досвід успішного застосування в Україні!

Тому що доведені ефективність та безпека Достинекса

Ефективність і безпека Достинексу доведені результатами клінічних досліджень.

При застосуванні препарату протягом двох днів у 85% жінок відбувається пригнічення секреції молока, причому дію можна відчути вже через 3 год після прийому однієї таблетки.

Також на особливу увагу заслуговує висока селективність Достинексу — він не впливає на базальний рівень інших гормонів гіпофіза та кортизолу.

У порівнянні з бромокриптином каберголін має пролонговану дію і не спричиняє таких побічних ефектів, як нудота, запаморочення, головний біль, зниження рівня артеріального тиску [7]. Частота «рикошетної» лактації на 3-му тижні після пологів при прийомі каберголіну в 5 разів нижче, ніж бромокриптину [8].

Тому що Достинекс простий та зручний

Усього 2 таблетки Достинексу ефективно припиняють лактацію. Застосування препарату не потребує обмеження вживання рідини та тугого бинтування молочних залоз [4].

NB!
Жінки, які нещодавно народили дитину, мають вкрай вразливий психоемоційний статус.
Достинекс — запорука професійного підходу та турбота про здоров’я матусь!

Михайло Арістов, канд. мед. наук

Список літератури знаходиться в редакції

Достинекс

Інформація для лікарів та фармацевтів. Призначено для розповсюдження на семінарах, симпозіумах, конференціях з медичної тематики.

Р.П. № UA/5194/01/01 від 05.02.2019 р.

“Фармацевт Практик” #7-8′ 2019

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ