ЖизньСтатті

Про касові апарати на селі

26/12/2019

ПОКП «Полтавафарм» — одне з найбільших в області. За обсягами продажу воно займає 35–40% роздрібного ринку Полтавщини. Серед основних елементів соціальної відповідальності підприємства в.о. директора Микола Клюс відзначає роботу розгалуженої сільської мережі. До структури підприємства нині входять: аптечний склад, 140 аптек (у тому числі 54 міських (38,6%) та 86 сільських (61,42%), 90 аптечних пунктів, серед яких 35 (42,7%) розташовані у сільській місцевості; 37 аптечних кіосків, з них 14 — в селах (37,8%).

Кількість аптечних закладів сільської мережі становить 50,6% від загальної кількості аптечних закладів підприємства. Саме це вирізняє «Полтавафарм» серед інших суб’єктів господарювання, що займаються фармацевтичною діяльністю в області. Нині населення в селах небагато, це переважно люди середнього і старшого віку, роботи обмаль, та й платоспроможність низька. Іноді саме аптеки — це єдині острівці цивілізації. Попри те, що всі сільські аптечні заклади збиткові, їх утримують за рахунок центральних районних аптек, адже ніхто не має права позбавити селян доступу до якісних, безпечних і ефективних лікарських засобів.

Медикаментозну допомогу мешканцям населених пунктів, де відсутні аптечні заклади, надають медичні працівники більш як 700 ФАПів, лікарських амбулаторій, амбулаторій сімейної медицини, з якими аптеки уклали договори про співпрацю.

На VII Національному з’їзді фармацевтів України ПОКП «Полтавафарм» внесло пропозицію, що стосується встановлення касових апаратів у сільських аптеках.

— Якщо річний товарообіг сільської аптеки перевищує 70 тисяч гривень, то, відповідно до чинного законодавства, там треба встановлювати касовий апарат, реєструвати його, купувати чекові книжки, — говорить Микола Іванович. — Необхідно врахувати, що левова частка з тих 70 тисяч гривень іде на оренду приміщення, комунальні платежі та зарплату персонала. Норма була встановлена в 90-х роках, а відтоді гроші значно втратили свою реальну вартість.

Тому ми просимо провести індексацію цієї суми з урахуванням інфляції і встановлювати касовий апарат в сільській аптеці тільки при товарообігу понад 150 тисяч гривень.

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ