Статті

Зробимо вік 60+ активним!

05/10/2013

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» за підтримки компанії «Сандоз» провела прес-конференцію, присвячену Міжнародному дню літніх людей

Активне та незалежне старіння

У наш час відбувається поступове й неухильне старіння населення Землі. За прогнозами соціологів, у 50-х рр. ХХІ ст. майже 38% населення України будуть становити літні люди. Важко переоцінити значення підвищення якості їхнього життя, а також активного й незалежного довголіття. Якість життя людей старшого покоління стосується не тільки їх особисто, але й їхніх дітей і онуків та, відповідно, впливає на стан всього суспільства.

Для підвищення якості життя літніх людей необхідно не тільки проводити ранню сис­темну діагностику й лікування серцево-судинних захворювань, а й популяризувати здоровий спосіб життя, у тому числі оздоровчу фізичну активність, яка відповідає віковим потребам.

«Здоров’я на 50–70% залежить від конт­ролю факторів ризику хронічних захворювань і самосвідомості, і тільки на 10–13% — від медицини. Соціологічні дослідження свідчать, що лише 3% громадян України активно дотримуються здорового спо­собу життя. Тому важко переоцінити зна­чення Всеукраїнської соціальної ініціативи «60+ Кардіо», яка впроваджує активну профілак­тику серцево-судинних захворювань серед людей старшого віку», — відзначила Віра Чайковська, голов­ний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Геріатрія».

За словами Івана Сороки, радника міністра охорони здоров’я України, президента Українського медичного клубу, популяризувати ідеї здорового способу життя допомагають соціальні проекти, що є результатом партнерства державних установ і приватного бізнесу «Крім того, держава, зокрема Міністерство охорони здоров’я, працює над тим, щоб якісні ліки ставали доступнішими для українців. Разом із тим, важливу роль в оздоровленні нації відіграє гідний спосіб життя», — зазначив він у своєму виступі.

За даними ВООЗ, близько 9,4 млн людей у світі щорічно помирає від серцево-судинних захворювань. На жаль, Україна посідає перше місце у Європі за кількістю смертей від серцево-судинних захворювань. До того ж тривалість життя в нашій країні майже на 20 років менша за середньоєвропейську. Причини такої складної ситуації мають як об’єктивний (низький матеріальний рівень життя), так і суб’єктивний (спосіб життя) характер

 Поважний вік — не вирок!

«Зрілим людям треба більше уваги приділяти питанням профілактики та ліку­вання серцево-судинних захворювань, — наголосила Ольга Барна, го­лова правління ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини». — У рамках Все­української соціальної ініціативи «60+ Кардіо» ми проводимо активну просвітницьку роботу серед населення, створено цілу низку інформаційних кабінетів людини літнього віку в аптеках і лікувальних закладах. Більшість серцево-судинних захворювань успішно лікуються, тому пацієнти в разі правильного підходу можуть розраховувати на активне та щас­ливе довголіття».

Виступаючі наголошували, що важливим є ставлення людини до себе. «Не треба вважати, що час зупинився, — стверджує Валентина Очеретенко, голова правління Спілки громадських організацій «Здоров’я нації», голова ради Української діабетичної асо­ціації. — Світова спільнота вже давно висунула новий слоган: «Більше років життя — більше життя в роках!».

Про дотримання режиму дня, харчування, активний спосіб життя та позитивний настрій говорила Ніна Бочарова, дворазова олімпійська чемпіонка ХV Літніх Олімпійських ігор (1952 р.), чемпіонка світу та СРСР.

60+ Кардіо

«Уже другий рік поспіль генерична фармацевтична компанія «Сандоз» підтримує Всеукраїнську ініціативу «60+ Кардіо», усвідомлюючи велику соціальну значимість цього проекту, — підкреслив керівник фармацевтичної компанії «Сандоз» в Україні Роберт Трновшек. — Ми розуміємо, наскільки важливим є зниження рівня серцево-судинних захворювань і продовження тривалості життя, і маємо за честь працювати заради поліпшення життя людей поважного віку. Кожного дня ми трудимося над тим, щоб допомогти створити здоровіше майбутнє, забезпечуючи пацієнтів доступною та високо­якісною медичною допомогою в усьому світі. Ми й надалі робитимемо все можливе, і я впевнений, що інші теж долучаться, щоб підтримати таку корисну для України ініціативу».

“Фармацевт Практик” #10′ 2013

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ