Наука

Бактерії допоможуть саперам шукати міни

13/11/2019

Навчившись маніпулювати генами бактерій, люди отримали фантастичні перспективи. Ми добре знаємо про бактерії як “біофабрики” з виробництва біологічно-активних речовин, з яких виготовляють лікарські засоби. Але подбати про здоров’є та життя людей генетично модифіковані бактерії можуть і іншими шляхами, наприклад, вони можуть допомогти у виявленні мін та інших вибухових пристроїв

Міністерство оборони США замовило компанії Raytheon, що спеціалізується на інноваціях в галузі оборони та цивільного захисту, розробку системи виявлення мін та вибухових пристроїв, заснованої на використанні генетично-модифікованих бактерій.

При розмінуванні використовують металошукачі, тварин, а також тепловізори. Ці засоби не гарантують безпеки: до сьогодні пошук мін та саморобних вибухових пристроїв є серйозною загрозою здоров’ю та життю саперів. Мікроорганізми, можливо, змінять ситуацію на краще.

Розробники кажуть, що бактерії будуть модифіковані таким чином, щоб при контакті з вибуховими речовинами (якими саме, не зазначається) вони починали продукувати білок, який флуоресціює. За допомогою беспілотника бактерії розсіюватимуть над територіями, які треба перевірити на предмет мінування. Місця закладання мін або вибухівки бактерії «позначатимуть» флуоресцентним світінням.

subscribe

Читайте також: Бактерия в эпицентре мирового скандала (рус.)

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ