Наука

Безрецептурні антигістамінні засоби можуть знижувати фертильність у чоловіків

Наука

Безрецептурні антигістамінні засоби можуть знижувати фертильність у чоловіків

15/03/2018

Антигістамінні засоби, які в більшості країн відпускаються в аптеках без рецепта лікаря та використовуються для лікування алергічного риніту (сінної лихоманки) та кропив’янки, можуть впливати на функції яєчок

Вчені з Інституту біології та експериментальної медицини (Аргентина) застерігають чоловіків від зловживання антигістамінними препаратами. В статті, опублікованій в журналі Reproduction, вони сумують дані щодо важливої ролі гістаміну у формуванні та функціонуванні чоловічих статевих залоз.

Вчені проаналізували декілька досліджень на тваринах, виконаних в останні 40 років, та виявили, що антигістамінні засоби чинять негативний вплив на фертильність самців. Препарати цієї групи можуть впливати на продукцію чоловічих статевих гормонів, що в свою чергу знижує кількість та якість сперми.

Автори роботи вважають, що необхідні більш масштабні дослідження впливу антигістамінних засобів на репродуктивне здоров’я чоловіків. Це допоможе в розробці нових протиалергійних засобів, які не впливають на статеві функції.

subscribe

Разом з тим експерти запевняють, що безрецептурні антигістамінні препарати є безпечними, якщо дотримуватися інструкцій з їх медичного застосування.

Нещодавно повідомлялося, що Известный анальгетик может нарушать баланс мужских гормонов

На фото: гістамін (рожевий колір) зв’язується з рецептором гістаміну (фіолетовий колір) на клітинній мембрані; модель.

* Carolina Mondillo, María Luisa Varela, Adriana María Belén Abiuso, Ramiro Vázquez (2018) Potential negative effects of anti-histamines on male reproductive function // Reproduction, Published online before print March 9, 2018. doi: 10.1530/REP-17-0685

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ