Наука

COVID-19 можна діагностувати за голосом?

12/07/2020

Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на дихальну систему таким чином, що у людини змінюється голос. Ці зміни не помітні звичайному вуху, але за допомогою спеціальних програм їх можна вловити. Голосові біомаркери COVID-19 потенційно можуть бути використані для швидкого виявлення безсимптомних хворих

Вчені із Массачусетського технологічного інституту порівняли* записи голосів п’яти відомих осіб, що мали позитивний тест COVID-19, але не мали симптомів захворювання, до та після зараження. Вчені припускали, що навіть при безсимптомному перебігу хвороби запалення в дихальних шляхах впливає як на інтенсивність видихання повітря під час говоріння, так і на функціонування численних м’язів, що працюють під час мовлення. Група має досвід у виявленні голосових біомаркерів різних хвороб. Раніше вони вивчали зміни голосу на ранніх стадіях таких неврологічних захворювань як боковий аміотрофічний склероз та хвороба Паркінсона.

Порівняння голосу людей до та після зараження COVID-19 за допомогою спеціальних алгоритмів показало наявність характерних змін, які цілком можна вважати голосовими біомаркерами коронавірусної хвороби. Вчені виявили, що запалення зменшує можливості м’язів дихальних шляхів, що призводить до спрощення рухів при мовленні та скорочення різноманіття звукових сигналів.

Читайте також: Голос — інструмент комунікації. Бережіть його!

Звісно, отримані результати потрібно підтвердити на великих вибірках пацієнтів, тому вчені наразі аналізують базу Університету Карнегі-Мелона, що містить аудіозаписи голосів людей, які при тестуванні на COVID-19 отримали позитивний результат. Якщо існування голосових біомаркерів COVID-19 буде підтверджено, це дасть змогу створити прості інструменти (наприклад, застосунки для мобільних телефонів), які зможуть за голосом виявляти безсимптомних хворих на коронавірусну хворобу.

Підписатися на електронну версію журналу "Фармацевт Практик"
* Quatieri T, Talkar T and Palmer J. A Framework for Biomarkers of COVID-19 Based on Coordination of Speech-Production Subsystems // IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology, 2020, doi: 10.1109/OJEMB.2020.2998051.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ