Наука

Діагностика бактеріальних інфекцій в режимі реального часу

Наука

Діагностика бактеріальних інфекцій в режимі реального часу

04/12/2018

Невеличкий та недорогий пристрій на основі біосенсора дозволяє ідентифікувати бактеріальну інфекцію, а також визначати її чутливість до антибіотиків буквально за лічені хвилини

Сучасні методики ідентифікації збудників та визначення їх чутливості до антимікробних засобів забирають від 2 до 5 днів. При бактеріальних інфекціях зволікання з призначенням антибіотика, до якого чутливий збудник захворювання, підвищує  ризик ускладнень. При сепсисі та септичному шоку кожна година зволікання на 7,6% підвищує ризик смерті .

Оперативно призначати пацієнтам ефективну антибіотикотерапію клініцистам дозволить пристрій, який сконструювали* дослідники з Університетів Британської Колумбії та Калгарі (Канада). В основі пристрою – біосенсор, який фіксує мікрохвильовий сигнал після його проходження через мікробіологічний зразок, який поміщений в канал розміром менше міліметра. Ці дані дозволяють згенерувати профіль бактерій, присутніх в зразку, та ідентифікувати їх.

Принципова схема пристрою для ідентифікації бактерій*

Крім того, пристрій може допомогти у визначенні ефективного протимікробного засобу – він здатний фіксувати вплив антибіотиків на поділ бактерій.

subscribe

* Narang R, Mohammadi S, Ashani MM et al. Sensitive, Real-time and Non-Intrusive Detection of Concentration and Growth of Pathogenic Bacteria using Microfluidic-Microwave Ring Resonator Biosensor // Scientific Reports, 2018; 8 (1) DOI: 10.1038/s41598-018-34001-w

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ