Наука

Два відомих препарати випробовують для лікування інсульту та деменції

Наука

Два відомих препарати випробовують для лікування інсульту та деменції

08/05/2019

Невеличке дослідження стало ще одним кроком на шляху боротьби з повторними інсультами та деменцією, пов’язаними з пошкодженням дрібних судин головного мозку. Два лікарських засоби, що застосовуються у лікування серцево-судинних хвороб, були випробувані* у пацієнтів, що перенесли інсульт

З пошкодження дрібних судин мозку пов’язують приблизно чверть всіх інсультів. Це також є поширеною причиною втрати пам’яті та слабоумства. Досі для попередження цих ускладнень хворим пропонували контролювати артеріальний тиск, цукор в крові та рівень холестерину, а також припинити курити.

Цилостазол та ізосорбід мононітрат – лікарські засоби, які вже давно застосовують при хворобах судин. Цилостазол – інгібітор фосфодіестерази, який застосовується для лікування пацієнтів із переміжною кульгавістю при захворюваннях артерій нижніх кінцівок. Ізосорбід мононітрат призначають для профілактики та лікування стенокардії та застійної серцевої недостатності. У Великий Британії вперше випробували ці засоби в лікуванні пацієнтів після інсульту або при судинній деменції.

Читайте також: Перепрофилирование лекарственных средств — модный тренд?

У дослідженні взяли участь 57 пацієнтів після лакунарного інсульту. Вони приймали цилостазол та ізосорбід мононітрат або один з препаратів протягом дев’яти тижнів. Одночасно вони проходили стандартне лікування, спрямоване на попередження повторних інсультів. Стан учасників контролювали за допомогою регулярних вимірювань тиску, аналізів крові, МРТ мозку, анкетування та тестування пам’яті та когнітивних функцій.

subscribe

Всі учасники добре переносили препарати, навіть при застосуванні у максимальних дозах або на фоні інших лікарських засобів серйозних побічних ефектів не спостерігалося.

Також було виявлено, що лікування сприяло покращенню функцій кровоносних судин в руках та мозку та покращенню розумових здібностей. Але автори вважають, що робити глобальні висновки зарано та вже розпочали більш масштабне дослідження.

Нові засоби для лікування деменції, зокрема постінсультної, не з’являлися дуже давно, тому, якщо вже схвалені недорогі лікарські засоби доведуть свою ефективність при даній патології, це може стати справжнім проривом.

Читайте також: У силденафила может расшириться список показаний

* Blair GW, Appleton JP, Flaherty K et al. Tolerability, safety and intermediary pharmacological effects of cilostazol and isosorbide mononitrate, alone and combined, in patients with lacunar ischaemic stroke: The LACunar Intervention-1 (LACI-1) trial, a randomised clinical trial // EClinicalMedicine, April 23, 2019. doi: 10.1016/j.eclinm.2019.04.001.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ