Наука

Ропуха як джерело антидепресантів

30/08/2019

Ще один природний галюциноген торує собі шлях в офіційну медицину. Йдеться про 5-метоксі-N,N-диметилтриптамін (5-MeO-DMT), який міститься в шкірному секреті вельми симпатичної амфібії – колорадської річкової ропухи (Incilius alvarius або Bufo alvarius)

Вчені з Нідерландів провели низку експериментів із залученням невеликої групи людей. Так вони встановили, що якщо висушити, перетерти на пудру та вдихнути ропуший секрет, то з’являється відчуття задоволення, поліпшується усвідомлення себе в навколишньому світі (психологи це називають «безоціночним усвідомленням» або «психічною залученістю»), зменшенням симптомів психопатології на тривалий час. Дослідження тривало чотири тижні, та ефект 5-MeO-DMT тривав протягом всього періоду.

Відомо, що 5-MeO-DMT, як і інші галюциногени, часто використовується з езотеричних міркувань, для «розширення сідомості» та отримання якогось містичного досвіду, при цьому ефект 5-MeO-DMT описують від помірного до інтенсивного. Пацієнти з психіатричними проблемами зазначають, що 5-MeO-DMT допомагає їм зменшити тривожність, депресію, пост-травматичний стресовий розлад, а також зменшити залежність від алкоголю або наркотиків.

5-MeO-DMT є похідним диметилтриптаміну (DMT) – відомого галюциногену, який можна отримати синтетичним шляхом. DMT є агоністом 5-HT2A серотонинових рецепторів . Психоделічного (галюциногенний) ефекту DMT можна досягти вживанням рослин (аяуаска) або грибів (псилоциби), що містять споріднені з DMT сполуки, зокрема 5-MeO-DMT, але, за свідченням «користувачів», вдихання висушеного секрету ропух чинить найпотужнішу дію. Вивчити цей «найпотужніший ефект» та потенційну антидепресивну дію 5-MeO-DMT і взялися вчені з Нідерландів.

Читайте також: Метаболит кетамина тестируется как безопасный антидепрессант

В рамках експерименту 42 учасники з різних країн пройшли стартовий тест, потім вдихнули висушений на порох шкірний секрет ропухи Incilius alvarius та протягом 24 год знов пройшли той самий тест. З цієї групи 24 учасників пройшли тест ще раз – через 4 тижні. Більшість з них відзначили, що весь цей період почувалися психологічно комфортно, симптоми депресії, тривожності та стресу стали слабшими та не поверталися. Чим більшим був психоделічний досвід пацієнта, тим кращим був ефект такого вживання 5-MeO-DMT. Решта учасників експерименту з різних причин не з’явилися на тестування, призначене через 4 тижні після вживання 5-MeO-DMT. Автори дослідження не знають, чому саме вони не з’явились, але не виключають, що їм не сподобався ефект препарату, адже, 5-MeO-DMT може спричинити й неприємні галюцинації, які посилять тривогу.

subscribe

Автори визнають, що дослідження не є повноцінним: відсутній контроль, дози 5-MeO-DMT, які отримали учасники також не були чітко уніфіковані, відсутні результати фінального тесту для значної частини учасників. Вони розглядають його як «пробну кулю» для того, щоб зрозуміти, чи варто далі вивчати антидепресивний ефект 5-MeO-DMT. Тепер зрозуміло, що потенціал є і треба планувати подальші дослідження.

Читайте також: У червоному вині знайдено природний антидепресант

* Uthaug MV, Lancelotta R, van Oorsouw K et al. A single inhalation of vapor from dried toad secretion containing 5-methoxy-N,N-dimethyltryptamine (5-MeO-DMT) in a naturalistic setting is related to sustained enhancement of satisfaction with life, mindfulness-related capacities, and a decrement of psychopathological symptoms // Psychopharmacology, 2019, 236: 2653-66. https://doi.org/10.1007/s00213-019-05236-w

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ