Наука

Як позбутися алергії на котів? Є ідея!

11/11/2019

Багато любителів котів не можуть тримати вдома пухнастих улюбленців через алергічні реакції, які ті викликають. Виробники котячих кормів, здається, знайшли рішення цієї проблеми. Вони випробовують* корм, що містить антитіла проти головного котячого алергену – білка Fel d1. Ці антитіла змінюють структуру Fel d1 таким чином, що імунна система людини вже не вважає цей білок алергеном. Відповідно, алергічна реакція на нього не розвивається

В експерименті корм, що містив антитіла до білка Fel d1, згодовували 105 котам протягом 10 тижнів. В результаті кількість активного Fel d1 на котячій шерсті а шкірі знизилася майже вдвічі.

Також було проведено невеличке дослідження за участі 11 осіб, які мали алергію на кішок. В спеціальній тестовій камері вони певний час знаходилися з шерстю котів, які харчувалися експериментальним кормом з антитілами. Також перевірялася їх реакція на шерсть котів, які споживали звичайну їжу (контроль). В першому випадку симптоми алергії (нежить, відчуття подразнення в очах) були меншими, ніж у другому.

Білок Fel d1 виділяють слинні та сальні залози тварини. Зі слиною алерген потрапляє на хутропід час вмивання. Крім того, білок виділяється з сечею. Люди контактують з білком Fel d1, що залишається на шерсті котів, в лусочках шкіри, в туалетному лотку. Загалом алергією на котів страждає близько 20% населення. З них у 95% проблеми пов’язані з неадекватною імунною відповіддю на білок Fel d1.

Читайте також: Коты: компаньоны, друзья, врачеватели?

Немає сенсу людям споживати антитіла проти Fel d1, адже вони все одно будуть зруйновані в травному тракті і не зустрінуться з білком-мішенню. У котів вони працюють просто в роті – нейтралізують алергенний білок Fel d1 в слині та не дають йому потрапити на шкіру та шерсть. При цьому продукція Fel d1 в організмі тварини не припиняється, і це добре, адже вчені не знають, яку роль відіграє Fel d1 в життєдіяльності котів, можливо, без нього їм було б сутужно. Згідно з тестами, корм з антитілами не викликає у тварин жодних небажаних ефектів.

Автори ідеї зазначають, що їх метод допоможе пацієнтам з легкою алергією на котів. У випадку тяжких реакцій зниження кількості алергена вдвічі не вирішить проблеми. Має значення також кількість алергену, яку виробляє конкретний кіт, адже цей показник дуже варіює для різних тварини.

subscribe

Крім того, білок Fel d1 є дуже липким і з часом накопичується на різноманітних поверхнях. Отже, певний час після того, як кіт почне споживати корм з антитілами проти Fel d1, на мешканців оселі ще можуть діяти старі «запаси» алергена, що поналипав на ковдри, підлогу, меблі.

Корм поки не поступив у продаж – виробники проводять ретельні дослідження.

Читайте також: Как домашние любимцы влияют на здоровье владельцев?

* Satyaraj E, Wedner HJ, and Bousquet J. Keep the cat, change the care pathway: A transformational approach to managing Fel d 1, the major cat allergen // Allergy, 2019, 74, S107, (5-17). https://doi.org/10.1002/iid3.244

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ