Новини

АПАУ звернулась до Мінфіну з пропозиціями щодо зміни порядку касових апаратів

Новини

АПАУ звернулась до Мінфіну з пропозиціями щодо зміни порядку касових апаратів

25/01/2017

Розмови між підприємцями про застосування у своїй діяльності касового апарата точаться вже досить давно, ба більше, подекуди гостро. Мовляв, застосування фіскального касового апарата призведе до збільшення витрат підприємців та негативно вплине на підприємницьку активність, а діючий сьогодні Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не є досконалим, та й штрафи за порушення його норм є досить високими. Проте вони надто пожвавились, після того, як деякі зміни у законодавстві, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), вже почали діяти з 1 січня 2017 року.

Так, 20 грудня 2016 р. ВР України було прийнято законопроект № 5132 про правки до Податкового кодексу (Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році»), який, зокрема, зобов’язує підприємців, що торгують технічно складними побутовими товарами за готівку проводити розрахунки із покупцями тільки за допомогою РРО. Фактично після введення в дію положень цього законопроекту, касовий апарат поставить на облік продажі в цьому секторі ринку та унеможливить тіньовий бізнес – від підпільного виробництва до нелегальної торгівлі.

ГС «Аптечна професійна асоціація України» (АПАУ) разом з Коаліцією «За детінізацію економіки», виступають за розширення сфери застосування РРО на інші категорії товарів, які не увійшли до законопроекту № 5132, але при продажу яких відбуваються ухиляння від сплати податків з боку фізичних осіб-підприємців. Відповідний лист-звернення від асоціації було направлено до Міністерства фінансів України. Метою даного звернення стали пропозиції зобов’язати підприємців використовувати РРО в аптеках та аптечних пунктах, незалежно від системи їх оподаткування та річного доходу. В «АПАУ» вважають, що касовий апарат – це запорука захисту прав кожного пацієнта. За результатами розгляду листа, ГС «АПАУ» у відповідь отримала підтримку від профільного міністерства щодо забезпечення належного обліку реалізації всіх видів товарів, включаючи лікарські засоби та забезпечення фіскалізації проведених операцій із використанням РРО. Наразі Міністерство фінансів України висловило готовність долучитися до підготовки та обговорення пропозицій запропонованих асоціацією в частині розширення сфери застосування РРО.

ГС «АПАУ» постійно наголошувала на необхідності забезпечення належного обліку реалізації лікарських засобів, шляхом забезпечення фіскалізації цих операцій із використанням касових апаратів та неодноразово зверталася до державних органів з листами. Адже члени спілки зацікавлені у тому, щоб всі суб’єкти господарювання працювали у рівних конкурентних умовах та виконували вимоги законодавства України.

На думку ГС «АПАУ», запровадження обов’язкового застосування РРО усіма суб’єктами господарювання створить дієвий механізм контролю за захистом прав пацієнтів.

Члени спілки переконані, якщо буде внесено запропоновані ними зміни до законодавства України в частині запровадження обов’язкового застосування РРО усіма суб’єктами фармацевтичного ринку роздрібного сегменту – це стане важливим кроком до детінізації бізнесу та певним чином дозволить контролювати якість лікарських препаратів.

Джерело: Прес-центр АПАУ

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ