АктуальноНовини

Держлікслужба України вживає заходів для попередження розповсюдження на ринку України небезпечних медичних виробів

30/05/2012

Державна служба України з лікарських засобів вживає заходів для попередження розповсюдження на ринку України небезпечних медичних виробів, зокрема, шприців ін’єкційних для одноразового використання.

Як проінформував начальник Управління організації державного контролю якості та безпеки медичних виробів Держлікслужби України Сергій Данилов, на сьогодні в Україні зареєстровано шприци 57 зарубіжних та 5 вітчизняних виробників.

Протягом I кварталу 2012 р. територіальними органами Держлікслужби України під час проведення перевірок суб’єктів господарювання на предмет дотримання ними вимог законодавства відносно забезпечення якості лікарських засобів одночасно перевірялися вироби медичного призначення – шприци ін’єкційні для одноразового використання (на відповідність маркування вимогам нормативно-правових актів України). Всього було перевірено 469 суб’єктів господарської діяльності та 1193 серії шприців. У зв’язку з порушеннями, виявленими у маркуванні, вилучено 253 серії цієї продукції.

Найбільш поширеними порушеннями у маркуванні є відсутність на індивідуальній упаковці шприців:

  • дати виготовлення;
  • реєстраційного номера;
  • інформації про найменування виробника;
  • інформації про місцезнаходження виробника.

Станом на травень 2012 р. видано 13 розпоряджень про тимчасову заборону реалізації та  використання вищезгаданої продукції, 6000 шприців утилізовано.

В Державну митну службу України направлено три інформаційні повідомлення щодо тимчасової заборони реалізації та застосування шприців ін’єкційних одноразового використання.

Прес-служба Держлікслужби України

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ