Новини

“Фармацевти – члени єдиної медичної команди країни. Чи всі знають про це?”

Новини

“Фармацевти – члени єдиної медичної команди країни. Чи всі знають про це?”

10/09/2020

10 вересня в інформаційній агенції Укрінформ відбувся круглий стіл на тему “Фармацевти – члени єдиної медичної команди країни. Чи всі знають про це?”. Організатором заходу виступила ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)». Учасники круглого столу обговорили роль фармацевта в сучасному світі, проблеми, з якими найчастіше стикаються в своїй роботі працівники аптек і шляхи їх вирішення

Модерував круглий стіл директор АПАУ, професор, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко. Участь в заході взяли: Володимир Короленко, заступник голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Олена Речкіна, директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Держлікслужби, Лариса Просяник, голова правління Вінницької обласної асоціації фармацевтів «Кум Део», Олена Пруднікова, голова правління громадської асоціації «ФармРада», Тамара Литвиненкова, голова правління громадської організації «Фармацевтична асоціація Дніпропетровської області», Костянтин Косяченко, завідувач кафедри ОЕФ Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, професор, доктор фармацевтичних наук, Олександр Шматенко, начальник кафедри військової фармації Української військової медичної академії, професор доктор фармацевтичних наук, Наталія Цитлішвілі, завідувач аптеки №3 ТзОВ «Да Сігна-1» (мережа аптек «D.S»), Олена Парубець, завідувач аптеки №1ТзОВ «Жолдіфарм» (мережа аптек «3І»), Марина Скіженок, завідувач аптеки №7 ТзОВ «Подорожник Київ», Костянтин Холявчук, провізор, заступник операційного директора ТОВ “Фармастор”, Оксана Кириченко, операційний директор ТОВ “Фармастор”, Олена Гудович, провізор, бізнес-тренер ТОВ «Лекфарм», Інна Шевчук, завідувач аптеки №151 ТОВ «ТАС-Фарма».

Як повідомив заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко, наразі у Верховній Раді знаходиться проєкт закону, яким пропонується посилити кримінальну відповідальність за напади на медичних та фармацевтичних працівників. “Стосовно права на захист фармацевтичних працівників, чимало провізорів і фармацевтів, як і працівники первинної медичної допомоги, є працівниками так званої першої лінії… Тому, є дуже позитивним, що наразі у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який вносить зміни до кримінального кодексу та передбачає кримінальну відповідальність за напади на медичних та фармацевтичних працівників під час виконання ними професійних обов’язків”, – повідомив він.

Учасники заходу також обговорили роботу аптечних працівників в умовах епідемії COVID-19. “Від початку карантину аптекарі продовжують виконувати свою щоденну роботу, попри всі ризики і негаразди. Наша асоціація немало зробила, для того, щоб у МОЗ і уряді звернули увагу на умови роботи аптекарів в умовах пандемії, та забезпечили їх тестуванням на COVID-19. Ми писали листи, зверталися через ЗМІ та соцмережі до влади, поки нас не почули”, – зазначив, зокрема, директор АПАУ Володимир Руденко.

Напередодні професійного свята – Дня фармацевтичного працівника – відбулося нагородження кращих аптечних працівників та кращих аптек (учасників АПАУ), які територіально мешкають в Києві. Цьогоріч відзнаки АПАУ отримали понад 300 аптечних працівників та 19 аптечних установ

Учасники круглого столу обговорили роль фармацевта в сучасному світі, проблеми, з якими найчастіше зустрічаються в своїй роботі провізори й фармацевти, шляхи їх вирішення тощо.

Зокрема, як повідомив заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко, на сьогодні у Верховній Раді знаходиться проєкт закону, яким пропонується посилити кримінальну відповідальність за напади на медичних та фармацевтичних працівників. “Стосовно права на захист фармацевтичних працівників, чимало провізорів і фармацевтів, як і працівники первинної медичної допомоги, є працівниками так званої першої лінії… Тому, є дуже позитивним, що наразі у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який вносить зміни до кримінального кодексу та передбачає кримінальну відповідальність за напади на медичних та фармацевтичних працівників під час виконання ними професійних обов’язків”, – повідомив він.

Учасники заходу також обговорили роботу аптечних працівників в умовах епідемії COVID-19. “Від початку карантину аптекарі продовжують виконувати свою щоденну роботу, попри всі ризики і негаразди. Наша асоціація немало зробила, для того, щоб в МОЗ і уряді звернули увагу на умови роботи аптекарів в умовах пандемії, та забезпечили їх тестуванням на COVID-19. Ми писали листи, зверталися через ЗМІ та соцмережі до влади, поки нас не почули”, – зазначив, зокрема, директор ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» Володимир Руденко.

Напередодні професійного свята – Дня фармацевтичного працівника – відбулося нагородження кращих аптечних працівників та кращих аптек (учасників АПАУ), які територіально мешкають в Києві. Цьогоріч відзнаки АПАУ отримали понад 300 аптечних працівників та 19 аптечних установ.

До вашої уваги – відеозапис круглого столу на тему “Фармацевти – члени єдиної медичної команди країни. Чи всі знають про це?” (національна інформаційна агенція Укрінформ):

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ