Аптечные будниНовини

Кабінет Міністрів України скасував подання паспорту аптечного закладу для отримання ліцензії

02/08/2012

На офіційному сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено постанову № 699 від 01 серпня 2012 року «Про внесення зміни до пункту 5 переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Даною постановою скасовано необхідність оформлення паспорту аптечного закладу суб’єктом господарської діяльності для отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами. як цього досі вимагала Постанова Уряду від 04 жовтня 2010 року № 906. Основною метою даних змін є максимальне спрощення процедури ліцензування.

Натомість заявник за встановленою формою надаватиме до Державної служби України з лікарських засобів відомості про матеріально-технічну базу та кваліфікацію персоналу, причому документ складатиметься самим заявником. В свою чергу, Держлікслужба України протягом десяти робочих днів має організувати перевірку вказаних відомостей та прийняти відповідне рішення.

Нагадаємо, що такі нововведення є наслідком внесення змін до ст. 19 Закону України «Про лікарські засоби», прийнятих 20 грудня 2011 року, які зумовлюють необхідність розробки низки відповідних нормативно-правових актів.

Слід зауважити, що з таким нововведенням заявник виграє у часі на оформлення документів для отримання ліцензії, оскільки закон передбачає, що перевірка повинна бути проведена у строки, передбачені для видачі ліцензії.

Також хочемо нагадати про кроки, вже зроблені на шляху спрощення процедури подачі документів для отримання ліцензії на виробництво лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, Держлікслужбою України розроблено проект Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», який передбачає можливість подання суб’єктом господарювання заяви про видачу ліцензії та інших документів шляхом надсилання електронного документа.

Впровадження такої норми надасть можливість заявнику значно скоротити витрати, пов’язані з необхідністю особисто подавати заяву на отримання ліцензії.

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась – нажмите фейсбучный like или гугл +1 вверху страницы – нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;) ]

Прес-служба Держлікслужби України

Підготувала +Олена Новіцька

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ