Новини

Господарський суд міста Києва виніс рішення у справі Санофі

Новини

Господарський суд міста Києва виніс рішення у справі Санофі

27/12/2019

19 грудня 2019 року господарський суд міста Києва (суддя Ярмак О.М.) відмовив у задоволенні позову ТОВ “Фінансова компанія “Авісто” (далі – Авісто) до ТОВ “Санофі-Авентіс Україна” (далі – Санофі) про стягнення 48 мільйонів гривень. Суд також зобов’язав Авісто компенсувати витрати Санофі на судовий збір, сплачений при оскарженні рішення 2017 року. Повний текст рішення очікується найближчим часом

Компанія Санофі вітає таке рішення суду першої інстанції, що є значним кроком до відновлення справедливості та законних прав Санофі після тривалих спроб фінансового рейдерства зі сторони Авісто та інших сторін цієї справи.

Судовий процес тривав майже три роки. За цей час справа пройшла три судові інстанції та повернулася на новий розгляд до господарського суду міста Києва. Вже два з половиною роки компанія Санофі позбавлена можливості розпоряджатися коштами у розмірі 48 мільйонів гривень, які були списані з рахунків компанії державним виконавцем ще в липні 2017 року.

Чи не вперше у даній справі аргументи компанії Санофі були почуті судом. Зокрема, суддя Ярмак О.М. все ж таки затребувала у заявників докази надання послуг та оригінали ключових документів з метою призначення їх експертизи, але ця вимога суду так і не була виконана заявниками, які натомість намагались сховати оригінали документів в інших судових процесах або отримати стосовно них сумнівні висновки експертиз. Насамкінець, під час останніх засідань по суті справи компанія Авісто заявила, що оригінали документів були загублені їх представником. Слід зазначити, що саме ці загублені документи протягом кількох років розшукують правоохоронні органи, якими розслідується кримінальна справа стосовно шахрайської схеми з використанням, на переконання Санофі, сфабрикованих документів.

Окрім того, представники Авісто вдавалися до затягування розгляду справи шляхом подання численних безпідставних клопотань та відводів. Ці дії також було належно кваліфіковано судом, який обґрунтовано визнав їх зловживанням процесуальними правами.

Гієм Граньє, директор компанії Санофі в Україні, коментує«Ця справа вже давно привернула увагу як в Україні, так і далеко за її межами. Вона стала показником спроможності українських судів надати адекватну відсіч будь-яким спробам шахрайства, які порушують права інвесторів в Україні. Ми сподіваємося, що поставити крапку у цій судовій справі про фінансове рейдерство таки вдасться, і рішення господарського суду від 19 грудня 2019 року, у разі його оскарження, буде залишено в силі судами вищих інстанцій».

Джерело: прес-служба Санофі в Україні

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ