АктуальноНовини

Створено регулятор ваги на клітинній основі

01/12/2013

Біотехнологи зі Швейцарії змогли створити особливий «біопристрій» з генетично модифікованих клітин, здатний автоматично управляти рівнем гормонів ситості і голоду в крові людини або гризуна на підвищену частку жирів у крові, змушуючи їх їсти менше.

Мартін Фуссенеггер із Вищої технічної школи Швейцарії в Цюріху і його колеги винайшли біопристрій – «Регулятор ваги», а потім перевірили його в роботі шляхом проведення експерименту з кількома наборами генів, які відповідають за вироблення і зчитування гормонів, пов’язаних із почуттям ситості і голоду. Вчені розповідають, що практично на всіх клітинах людини існують особливі рецептори з сімейства PPAR, які управляють метаболізмом організму і рівнем жирів у крові. Дослідники використали ці рецептори в якості «датчиків», які стежать за концентрацією жирів і змушують клітину виробляти більше або менше молекул білка прамлінтіда – аналога одного з людських гормонів ситості, аміліна.

Дослідники виростили невелику кількість таких клітин і помістили їх в особливу мікрокапсулу з двома виходами, які можна підключити до кровоносних судин пацієнта. Потім вони перевірили роботу приладу, помістивши його копії в тіло декількох мишей, частина з яких страждала від ожиріння. Експеримент пройшов позитивно: огрядні миші стабільно втрачали свою вагу, незважаючи на відсутність будь-яких змін в їх дієті.

За матеріалами Медновелті

Материал подготовила +Екатерина Свириденко

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ