Новини

Суб’єкти ринку медичних виробів обурені затримкою у скасуванні 10% надбавки

Новини

Суб’єкти ринку медичних виробів обурені затримкою у скасуванні 10% надбавки

19/11/2018

Вже більше ніж три місяці ринок медичних виробів очікує на рішення щодо Проекту постанови КМУ, який скасовує 10%-надбавку на медичні вироби, що повністю або частково закуповуються за рахунок державних чи місцевих бюджетів. Проект постанови КМУ було погоджено багатьма міністерствами та відомствами ще у травні 2018 р.

У листопаді 2018 р. Європейська Бізнес Асоціація (Асоціація) була вимушена звернутись до Президента України з офіційним листом щодо сприяння вирішенню проблеми і скасуванню 10% надбавки.

Навіщо скасовувати 10% надбавку? 10% надбавка створює негативний фінансовий тиск саме на «білі» підприємства, що офіційно платять заробітну плату та відраховують податки до державного бюджету України. Наявність надбавки у розмірі 10% призводить до відмови виробників від участі у закупівлях за кошти державного бюджету – адже, надбавка не дає можливості виробникам забезпечувати покриття усіх операційних витрат, серед яких проходження процедури оцінки відповідності, сервісне обслуговування обладнання, транспортні витрати і монтаж обладнання, навчання персоналу правилам безпечної експлуатації обладнання, утримання складських приміщень, підготовка кваліфікованих інженерів для монтажу та технічного обслуговування тощо. Через це також останнім часом посилилась проблема тінізації ринку медичних виробів. Ринок насичується б/у, “контрабандним” медичним обладнанням, яке нелегально завозиться в Україну та залишається в клініках без подальшої належної технічної підтримки та супровідного сервісу. Адже ці послуги надають лише офіційні виробники, представлені на ринку України.

За останньою наявною в Асоціації інформацією, зазначений проект постанови КМУ надійшов на узгодження до Держспоживслужби ще у серпні, а згодом, у вересні, до Міністерства аграрної політики та продовольства України. По суті, вже більше 3-х місяців проект знаходиться на останньому етапі розгляду. Як вже раніше заявляла Асоціація, ці два відомства не є безпосередньо відповідальними за контроль або регулювання ринку медичних виробів, проте їх погодження Проекту Постанови КМУ є обов’язковим з процедурної точки зору.

Бізнес-спільнота Комітету з охорони здоров’я Асоціації представляє експертний потенціал, який завжди готовий до діалогу і підтримки ініціатив, що націлені на покращення умов діяльності на ринку лікарських засобів та медичних виробів, а також відповідають державницьким інтересам.

Відсутність очевидних і тривалих зволікань із впровадженням ініціатив, що несуть позитивні зміни для держави, на кшталт поточної ситуації, отримала б позитивну оцінку зі сторони фармацевтичної і медичної бізнес-спільноти. Асоціація закликає Мінагрополітики та Держпродспоживслужбу надати свою підтримку відповідному законопроекту і сприяти його винесенню на найближче засідання КМУ для остаточного затвердження.


Довідка:

31 травня 2018 р. Мінекономрозвитку провело нараду щодо скасування 10% граничної постачальницько-збутової надбавки на медичні вироби. Представники від Міністерства охорони здоров’я, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Антимонопольного комітету, а також профільна спільнота підтримали позицію Європейської Бізнес Асоціації щодо скасування надбавки. Свою підтримку скасуванню 10% надбавки і відповідному економічному обґрунтуванню ще раніше висловила також і Державна регуляторна Служба. Тож, на нараді 31 травня 2018 р. було ухвалене рішення підготувати та подати на розгляд КМУ відповідний проект постанови. Учасники заходу погодились, що такий крок буде відповідати євроінтеграційному шляху розвитку України та зменшить регуляторний тиск на виробників цієї продукції. Це заохочуватиме компанії до участі у закупівлях, отримання прибутку саме на території України зі сплатою податків до держбюджету. Звісно, скасування 10% надбавки в результаті сприятиме надходженню до українських лікувальних закладів високотехнологічного медичного обладнання, а відтак – це дасть можливість більш ефективно проводити діагностику і лікування пацієнтів.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ