Аптечные будниНовини

В Україні збільшилася кількість аптечних закладів у сільській місцевості

30/05/2012

В Україні відзначається позитивна тенденція стосовно співвідношення аптечних закладів в містах та сільській місцевості. Про це повідомив директор Департаменту державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Олександр Кропивний під час проведення Колегії Державної служби України з лікарських засобів.

Так, у порівнянні з 2005 р. кількість аптек у сільській місцевості збільшилася майже на 41%, а аптечних пунктів – на 43%. Таким чином, підвищується показник фізичної доступності ліків у селах.

Також О.Кропивний поінформував, що станом на 1 травня 2012 р. 6548 суб’єктів господарювання отримали ліцензію на здійснення господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, і провадять діяльність через 21 996 аптечних закладів. При збільшенні загальної кількості аптечних закладів зменшується кількість аптечних кіосків, що зумовлено прийняттям нових Ліцензійних умов, згідно з якими до кінця 2012 р. діяльність аптечних кіосків провинна бути припинена.

За 4 міс 2012 р. Держлікслужбою України та її територіальними органами проведено 1436 перевірок дотримання Ліцензійних умов за 3081 місцем провадження господарської діяльності (1185 планових та 251 позапланова). За їх результатами було анульовано 244 ліцензій (19% від загальної кількості перевірених ліцензіатів); 979 ліцензіатам надано розпорядження щодо усунення порушень Ліцензійних умов.

Ліцензії анульовано на підставі:

  • виявлення недостовірних відомостей у документах;
  • виявлення неможливості ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов;
  • відмови ліцензіата від проведення перевірок;
  • повторного порушення Ліцензійних умов;
  • невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов.

Прес-служба Держлікслужби України

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ