Новини

Жінки повинні знати про небезпечні симптоми під час вагітності

Новини

Жінки повинні знати про небезпечні симптоми під час вагітності

09/03/2017

Україна лідирує за рівнем смертності матерів та немовлят в Європі, ЮНІСЕФ

6 березня 2017 року Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом із Центром Громадського здоров’я МОЗ України та за підтримки Швейцарської Конфедерації провели зустріч із журналістами та активними користувачами жіночих форумів, присвячену запуску національної кампанії “Щаслива вагітність”. Інформаційна кампанія спрямована на те, щоб збільшити знання жінок та їхніх близьких про небезпечні симптоми під час вагітності та спонукати вагітних вчасно звертатися до лікаря.

На жаль, Україна продовжує лідирувати за показниками материнської смертності серед інших країн Європи. За даними міжнародного оцінювання у 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42. Неонатальна смертність також залишається значно вищою, ніж у країнах Європейського Союзу. У 2015 році в Україні було 2378 випадків смерті немовлят у перші 28 днів життя, в той час як у Польщі – 1122, Румунії – 1047, а у Німеччині – 1449 випадків. Проте, в Україні показник неонатальної смертності поступово знижується з кожним роком, і у 2015 становив 5.5 на 1000 живонароджень, проти 5.7 у 2014.Nizova_Natalia

Згідно з дослідженням ЮНІСЕФ рівень знання про небезпечні прояви під час вагітності в Україні є дуже низьким. В Україні лише 23% жінок і чоловіків знають хоча б про три небезпечні симптоми під час вагітності, а про всі шість пам’ятають тільки 12% респондентів. В той же час, менше половини (45%) жінок звертаються до жіночої консультації до 11 тижня вагітності, і лише третина жінок відвідує курси вагітних.  

Генеральний директор Центру Громадського Здоров’я МОЗ України, професор Наталія Нізова зазначила: «Здоровий перебіг вагітності напряму залежить від культури здорового способу життя матері не лише під час вагітності, але і задовго до цього. Має значення наскільки здоровою росла людина, наскільки часто вона хворіла, а також які екстрагенітальні захворювання вона мала до моменту планування вагітності. Україні варто переймати досвід країн Європи, в яких успішно працюють програми преконцептуальної профілактики та підготовки до вагітності. Вони передбачають звернення до лікаря ще на стадії планування вагітності за кілька місяців, а то і років. Низькі показники ускладнень вагітності у західних країнах підтверджують ефективність цих програм».

Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні додала: “Важливо, щоб вагітні та їхні Barberis_Unicefблизькі знали про небезпечні ознаки та своєчасно зверталися по медичну допомогу. Наша освітня кампанія присвячена підвищенню обізнаності про небезпечні симптоми під час вагітності в Україні та включає в себе інформування жінок та їхніх партнерів у лікарнях та жіночих консультаціях, звернення уваги кожного українця в Україні на цю проблему через зовнішню рекламу та веб-сторінку. Також протягом останніх років ми проводимо освітні семінари та тренінги для лікарів, де вони навчаються ефективному консультуванню вагітних та батьків. Ми дуже хочемо, щоб кожна жінка та її близькі запам’ятали про небезпечні симптоми, що можуть виникнути під час вагітності, і знали, як правильно на них реагувати, щоб зменшити ризики для себе і дитини”.

Лікар-гінеколог, експерт ЮНІСЕФ Андрій Загребельний: ”Протягом мого 18-річного досвіду роботи акушером-гінекологом я не один раз переконувався в тому, наскільки більшість жінок відповідально ставиться до своїх родинних та професійних обов’язків, дбаючи про здоров’я та добробут своїх близьких. І водночас я пересвідчився, що часто жінки недостатньо звертають увагу на власний стан здоров’я, що вкрай необхідно, тим більше під час вагітності. Сьогодні хочу ще раз нагадати про шість основних симптомів, які не можна ігнорувати, і при виникненні яких потрібно одразу звертатися до лікаря: це вагінальна кровотеча, підвищення температури тіла до 38 градусів і вище, ранній токсикоз, раптова набряклість кінцівок, живота чи обличчя, сильний біль у животі та підвищений тиск”.

«Здоровий початок життя дитини визначає здоров’я людини в подальшому. Ускладнення та ризики під час вагітності можуть зумовлювати передчасні пологи, народження дитини з певними захворюваннями та вродженими вадами розвитку. Цього не можна допустити, тому потрібно відповідально ставитися до свого здоров’я до та під час вагітності», – прокоментувала професор Єлизавета Шунько, завідувач кафедри неонатології НМАПО імені П.П.Шупика.

Відома мама, акторка студії «Квартал 95» Олена Кравець поділилася своїм досвідом щасливої вагітності, особливостями способу життя та догляду за своїм здоров’ям під час цього надзвичайного етапу в житті кожної жінки: «Моя ситуація вимагала підвищеної уваги. Окрім усього іншого, у нас двійнята, а це подвійне навантаження! Не зважаючи на те, що я продовжувала жити за активним робочим графіком (гастролі, репетиції), я слідкувала за своїм фізичним та емоційним станом, прислухалася до свого організму, вчасно реагуючи на медичні показники. Я хочу сказати, що навіть коли ти почуваєшся добре, дуже важливими є постійні увага і догляд в цей період, щоб попередити небажані симптоми і їхній розвиток. Завдячуючи підтримці чоловіка, пильному та відповідальному ставленню до здоров’я під час вагітності, сьогодні в нас є Катя і Ваня. Закликаю усіх вагітних жінок провести цей період легко, відповідально і щасливо!»

Більше інформації про небезпечні симптоми під час вагітності ви можете дізнатися на веб-сайті www.safepregnancy.com.ua

 

Про ЮНІСЕФ

В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми в Україні: www.unicef.org/ukraine 
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

 

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ