Новини

Звернення АПАУ щодо підвищення ставки ПДВ на лікарські засоби

01/12/2015

Всеукраїнська громадська організація «Аптечна професійна асоціація України» звернулася до Міністерства фінансів України з листом, в якому висловлює занепокоєння ініціативою щодо підвищення ставки ПДВ на лікарські засоби з 7% до 20%

В листі вказано, що податкова реформа, яка наразі готується до розгляду в Верховній Раді начебто покликана не тільки спростити та поліпшити адміністрування податків і створити рівні умов для роботи в країні, а й забезпечити більшу справедливість в оподаткуванні серед громадян. Але “незрозуміло, про яку податкову справедливість йдеться, а також кого саме захищає наша держава? Незважаючи на соціальну незахищеність населення, в черговий раз держава перекладає на нього додаткове податкове навантаження. При цьому вин­ними у зростанні цін, зокрема на лікарські засоби, як і завжди, будуть намагатися зробити аптеки, які є кінцевою ланкою у відпуску фармацевтичної продукції споживачу”, – зазначено в листі.

До квітня 2014 р. лікарські засоби взагалі не підлягали оподаткуванню за ставкою ПДВ. 27 березня 2014 р. Верховною Радою України було введено 7% ПДВ по операціях з постачання лікарських засобів, а також виробів медичного призначення згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. “Прийняття даного закону призвело до різкого здорожчання ліків та медичних виробів, що позначилося виключно на кінцевих споживачах. Сьогодні держава знову намагається нібито поліпшити платіжний баланс країни за рахунок пацієнтів”, – вказано в зверненні АПАУ.

Також в документі зазначено: “Наша Асоціація впевнена, що з метою стабілізації платіжного балансу країни керівництво держави має знайти інші шляхи, які не будуть шкодити в першу чергу здоров’ю населення, роблячи лікарські засоби малодоступними. Здорожчання лікарських засобів для населення не сприятиме стабілізації економічної ситуації в державі та не покращить міжнародний імідж України”.

Копію листа АПАУ можна завантажити тут.

Листи такого ж змісту направлені Прем’єр-міністру України, Міністру охорони здоров’я України та Голові Комітету ВР України з питань охорони здоров’я.

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ