Законодательство

Наказ МОЗ від 29.01.2010 № 62/45/5 “Про вдосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Законодательство

Наказ МОЗ від 29.01.2010 № 62/45/5 “Про вдосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи”

09/12/2019

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.01.2010                                                                                                               N 62,45,5
м.Київ
Про вдосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи

З метою вдосконалення діагностики та лікування тиреоїдної патології в осіб, які на момент Чорнобильської катастрофи були у дитячому та підлітковому віці (1968 – 1986 рр. народження), а також осіб, які зазнали опосередкованого опромінення щитоподібної залози під час внутрішньоутробного розвитку

НАКАЗУЄМО:

1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров’я Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернівецької, Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров’я та курортів Вінницької, управління охорони здоров’я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров’я обласних, Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров’я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

1.1. Щорічні на рівні територіальних медичних об’єднань (центральних районних лікарень) огляди осіб, які на момент Чорнобильської катастрофи були у дитячому та підлітковому віці (1968 – 1986 рр. народження), а також осіб, які зазнали опосередкованого опромінення щитоподібної залози під час внутрішньоутробного розвитку ендокринологами з обов’язковим ультразвуковим обстеженням щитоподібної залози.

1.2. Подальше поглиблене обстеження в умовах обласних ендокринологічних диспансерів, спеціалізованих диспансерів радіаційного захисту населення та ендокринологічних відділень обласних лікарень, ДУ “Iнститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України”, пацієнтів з виявленою патологією щитовидної залози або з ультрасонографічними ознаками порушення структури цього органа.

1.3. Обов’язкове морфологічне дослідження матеріалів щитоподібної залози осіб, які померли в лікувально-профілактичних закладах, у яких була підозра на рак щитоподібної залози, або це захворювання було діагностоване без проведення оперативного втручання.

1.4. Направлення прозектурами обласних (міських) лікарень та обласних (міських) онкологічних та ендокринологічних диспансерів до ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України” парафінових блоків видалених матеріалів від пацієнтів, прооперованих з приводу раку щитоподібної залози не в ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України”, для поповнення патоморфологічного архіву гістологічних препаратів та експертизи якості діагностики захворювань.

1.5. Подання щороку до 1 березня до ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України” інформації з приводу захворювання на рак щитоподібної залози на кожного прооперованого за попередній рік хворого в області (місті) відповідно доданої до наказу форми.

2. Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України щороку виділяти ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім.. В.П.Комісаренка АМН України” кошти за рахунок тих, що передбачені Міністерству у державному бюджеті для вжиття заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи; для проведення діагностики і лікування радіоактивним йодом, післяопераційного лікування L-тироксином з приводу раку щитоподібної залози осіб, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, і в дитячому або підлітковому віці зазнали опромінення щитоподібної залози, а також осіб, які зазнали опосередкованого опромінення щитоподібної залози під час внутрішньоутробного розвитку.

3. Президії Академії медичних наук України:

– Покласти на ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України” функції головного науково-методичного, консультативного та лікувального закладу країни щодо координації наукових пошуків з проблем патології ендокринної системи в осіб 1968-1986 рр. народження, які зазнали радіаційного впливу і потребують спеціалізованого лікування, а також у тих, які зазнали опосередкованого опромінення щитоподібної залози під час внутрішньоутробного розвитку.

– Проводити в клініці ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України”:

– Діагностику та лікування раку щитоподібної залози та його метастазів радіоактивним йодом в осіб 1968 – 1986 років народження, а також у тих, які зазнали опосередкованого опромінення щитоподібної залози під час внутрішньоутробного розвитку.

– Післяопераційну терапію L-тироксином в осіб, прооперованих з приводу раку щитоподібної залози.

3.3. Доручити ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України”:

3.3.1. Проводити щороку аналіз рівнів захворюваності хворобами ендокринної системи за підсумками диспансеризації на місцях. Інформацію направляти до МОЗ та АМН України до 1 квітня року, що настає за звітним.

3.3.2. Звітувати перед МНС України щороку до 20 січня року, що настає за звітним, за використання коштів, передбачених для закупівлі радіоактивного йоду.

3.3.3. Подавати до МНС України у грудні кожного року докладну інформацію з обгрунтуванням щодо потреби у коштах на наступний рік.

3.3.4. Продовжити практику проведення науково-практичних конференцій з метою підвищення кваліфікації терапевтів, педіатрів, ендокринологів, лікарів функціональної діагностики, цитологів, патологів та лікарів інших спеціальностей з питань профілактики, діагностики, клініки та лікування захворювань щитоподібної залози, передбачивши виїзні форми роботи.

3.3.5. Збереження патоморфологічного архіву гістологічних препаратів тканин пухлин щитоподібної залози та лімфатичних вузлів.

– Контроль за виконанням наказу покласти на лікувально-організаційне управління АМН України, Сектор протирадіаційного захисту та медичних проблем наслідків аварії на ЧАЕС МОЗ та Департамент у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС.

5. Наказ МОЗ України від 29.06.1998 №174 “Про вдосконалення ендокринологічної допомоги особам, які на момент Чорнобильської катастрофи були в дитячому або підлітковому віці (1968-1986 рр. народження)” вважати таким, що втратив чинність.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
В.М.Князевич В.М.Шандра О.Ф.Возіанов

від ____________2010 р. № ___________
Підготувала +Марія Морозова

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ