Законодательство

Звіт МОЗ України щодо реалізації у 2009 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

Законодательство

Звіт МОЗ України щодо реалізації у 2009 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

06/02/2020

Звіт
МОЗ України щодо реалізації у 2009 році
Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

На виконання розпоряджень КМУ від 28 травня 2008 р. №784-р. та від 22 липня 2009 р. №858-р. Міністерство охорони здоров’я розробило план заходів щодо реалізації у 2009 році “Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства”, затверджений наказом МОЗ України від 22 травня 2009 року № 348. Відповідно до наказу здійснювався постійний моніторинг наповнення сайтів регіональних управлінь охорони здоров’я або відповідних розділів сайтів обласних державної адміністрації, дієвого опрацювання розміщених для громадського обговорення нормативно-правових актів, оперативний обмін інформацією між офіційним сайтом МОЗУ та сайтами органів виконавчої влади на регіональному рівні.

Розроблення та впровадження ефективного механізму

налагодження комунікацій між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства

До п.8. Запровадити моніторинг ефективності надання органами виконавчої влади інформаційних послуг на офіційних веб-сайтах.

Виконується. Відстеження ефективності надання МОЗ інформаційних послуг на офіційному веб-сайті (https://www.moz.gov.ua) здійснюється за допомогою аналізу звернень громадян стосовно потреби в конкретній інформації та подальшому оперативному доповненні вмісту рубрик сайту.

Для розширення можливостей пересічних громадян і фахівців у отриманні інформаційних послуг та розширенні їх спектру на офіційному сайті МОЗ створена рубрика “Органи управління на місцевому рівні”, на якій представлено інформацію про місцеві органи управління охороною здоров’я і посилання на відповідні сайти. Окрім того, на сайті представлено посилання на сайти Академії медичних наук та Товариства Червоного Хреста.

До п.9. Забезпечити проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері із застосуванням веб-сайтів органів виконавчої влади і спеціально створеного урядового веб-сайту “Громадянське суспільство і влада” та широкої роз’яснювальної роботи щодо змісту проектів нормативно-правових актів.

Виконується. На сторінці офіційного сайту МОЗ постійно розміщуються у рубриці “Громадське обговорення” https://www.moz.gov.ua/ua/main/siterubr/citizen/publrel/ проекти нормативно-правових актів. Відстежується зворотній зв’язок. Так, дано окреме доручення керівникам структурних підрозділів МОЗ та підпорядкованих установ стосовно аналізу за списком нормативно-правових актів, розміщених на офіційному веб-сайті МОЗ України для проведення консультацій з громадськістю у 2009 році, а саме: кількості пропозицій та зауважень, які надійшли до проектів нормативно-правових актів; результати врахування цих пропозицій та зауважень; способу оприлюднення звітів про проведені консультації.

Нормативно-правові акти також надаються для розміщення на урядовому веб-сайті “Громадянське суспільство і влада”, у рубриці “Консультації з громадськістю”.

До п.10. Сприяти діяльності громадських рад, проводити з цією метою аналіз ефективності їх взаємодії з органами виконавчої влади з визначенням проблем та заходів щодо їх розв’язання.

Представники Громадської Ради регулярно беруть участь в розширених засіданнях Колегії Міністерства охорони здоров’я України та у робочих групах МОЗ за різними напрямками; зустрічах з вузькопрофільними громадськими об’єднаннями. У приміщенні МОЗ виділено кабінет для роботи Громадської Ради. Постійно висвітлюється діяльність Громадської Ради при МОЗ України на відповідній сторінці офіційного веб-сайту МОЗ України, публікуються звіти про діяльність. Забезпечується участь представників структурних підрозділів на тематичних засіданнях Громадської Ради при МОЗ України.

Виступ Голови Громадської Ради на підсумковій Колегії МОЗ України 27.03.2009 р. було присвячено аналізу ефективності взаємодії Ради, міністерства та іншими громадськими організаціями. Зокрема, 1 червня 2009 року відбулось засідання Громадської Ради при МОЗ України – круглого столу, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, на тему: “Стан та перспективи збереження і покращення здоров’я дітей з використанням природних ресурсів”.

Створення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства

До п.11. Забезпечити вивчення і проведення аналізу громадської думки стосовно діяльності органів виконавчої влади.

Виконується. Постійно відбувається вивчення і аналіз громадської думки стосовно діяльності Міністерства в цілому, урядових органів державного управління у складі МОЗ України шляхом опитування через офіційний веб-сайт Міністерства. Зауваження і пропозиції ретельно опрацьовуються і враховуються у повсякденній діяльності міністерства.

Активне обговорення діяльності у сфері охорони здоров’я, найактуальніших питань стану здоров’я та організації надання медичної допомоги населенню України за участі широкого загалу медичної громадськості відбулось під час парламентських слухань “Шляхи реформування охорони здоров’я та медичного страхування в Україні”, 20 травня 2009 р., що також отримало висвітлення на сайті МОЗУ.

До п.14. Розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта про порядок встановлення стандартів соціальних послуг.

Виконується. Впродовж 2009 року тривала робота з розробки, затвердження нових та оновлення існуючих медичних стандартів та клінічних протоколів. Так, наказами МОЗ України затверджено 21 клінічний протокол. Окрім того, МОЗ України спільно з АМН України розроблені 2 уніфіковані методики та Алгоритм надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип, викликаний вірусом (АH1/N1 Каліфорнія). Робота над розробкою клінічних протоколів та медичних стандартів лікування хворих триває і знаходиться під постійним контролем Міністерства, до складу робочих груп постійно долучаються представники громадськості.

Триває співпраця з Міністерством України у справах сім’ї, дітей та молоді у рамках спільного наказу від 17.04.06 № 1209/228 “Про запровадження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із закладами охорони здоров’я щодо надання медичної допомоги та соціальних послуг дітям і молоді”. У вересні 2009 року проведено І Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Актуальні питання надання медичної та соціальної допомоги підліткам та молоді. Перспективи розвитку “дружніх до молоді” медичних послуг підліткам та молоді в Україні”, у якій взяли участь провідні спеціалісти МОЗ, науково-дослідних установ, представники громадських організацій тощо. Передбачено подальшу співпрацю МОЗ з різними міністерствами з питань попередження сексуальної експлуатації, жорстокого поводження з дітьми.

Формування громадянської культури суспільства

До п.19. Забезпечити проведення днів відкритих дверей, регулярних зустрічей з громадськістю.

Виконується. З 2008 р. міністерством започатковано роботу гарячої телефонної лінії             +380 44 253-54-84      , на якій відповідно до затвердженого графіку, щодня з 9.00 до 13.00 спеціалісти з різних галузей медицини відповідають на запитання громадян. На сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я України діє і гаряча телефонна лінія щодо інформування населення з питань свинячого грипу A/H1N1             (044) 200-07-80      .

У рубриці “Прес-служба” сайту МОЗ постійно анонсується проведення науково-практичних форумів і круглих столів (зокрема, у 2009 р. відбулось 172 конференції, 4 з’їзди, 16 конгресів, 18 симпозіумів тощо) та інших подій, на яких відбувається активний діалог з медичною та науковою громадськістю, представниками об’єднань громадян та міжнародними організаціями, з подальшим розміщенням на сайті інформації про їх роботу та прийняті резолюції.

Окрім того, під час таких заходів забезпечується зворотний зв’язок щодо оцінювання громадськістю діяльності органів виконавчої влади на національному і центральному рівнях.

До п.21. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи з питань, пов’язаних з розвитком громадянського суспільства, у тому числі через висвітлення у засобах масової інформації.

Виконується. Постійно проводиться роз’яснювальна робота з питань, пов’язаних з розвитком громадянського суспільства, зокрема на офіційному веб-сайті МОЗ України та газеті “Ваше здоров’я”, а також на сторінках наукових фахових та науково-популярних видань (газет і журналів). На сайті МОЗ наявні посилання на наступні видання: “Ваше здоров’я – Медична газета України” (співзасновниками якої є Міністерство охорони здоров’я, ЦК профспілки працівників охорони здоров’я і ТОВ “Редакція газети “Ваше здоров’я), щотижневик “Аптека” та Українське спеціалізоване медико-фармацевтичне видання “Новини медицини і фармації”.

Розвиток волонтерського руху, благодійництва і меценатства

До п.22. Доопрацювати і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України “Про волонтерський рух”.

Виконано. Міністерством охорони здоров’я України опрацьовано проект Закону України “Про волонтерський рух” та надано зауваження і пропозиції до Мін’юсту (лист МОЗ від 03.02.09 № 8.04-01/116).

До п.23. Розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”, в якому передбачити запровадження додаткових стимулів заохочення благодійників та благодійних організацій.

Виконано. Міністерством охорони здоров’я України опрацьовано проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” та надано зауваження і пропозиції до МКТ (лист МОЗ від 28.01.09 № 3.17-16/48).

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ