Лікарські засобиСтатті

Кашель: справи кепські?

25/10/2018

Він завжди такий недоречний. Заважає виступу науковця на конференції, не дає повноцінно провести урок учителю і геть підводить фармацевта — якось не пасує рекомендувати відвідувачеві аптеки ліки від кашлю, якщо кашляєш сам

Зрештою, нічого дивуватися, бо каш­лем супроводжуються усі застудні недуги, бронхіт, бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень. Кашель не лише порушує нашу працездатність, а й погір­шує якість життя в цілому: ні на роботі працювати, ні вдома відпо­чити.

Кашель розвивається тоді, коли подразнюються чутливі рецеп­тори блукаючого нерву, які знаходяться в рефлексогенних зо­нах — слизовій оболонці гортані, ділянці біфуркації трахеї, крупних бронхах.

Власне, вираженість кашлю якраз і залежить від зони уражен­ня — його характер при ларингіті, трахеїті або бронхіті різнити­меться.

Зазвичай при кашлі пацієнти звертаються до лікаря, особливо якщо цей неприємний симптом не зникає протягом 2 тижнів.

Прицільна дія евкаліпту

Евкаліпт при лікуванні кашлю використовується дуже давно, при­чому у різних європейських країнах, зокрема, й Німеччині.

Найцінніша складова листя евкаліпта — вічнозеленої дерево­подібної рослини родини миртових — цинеол. Саме він забезпечує основні лікувальні ефекти: протизапальний, відхаркувальний, муко­літичний, антисептичний.

Потужну протизапальну дію цинеолу можна порівняти з впливом преднізолону (згідно з клінічними дослідженнями 600 мг цинеолу має такий же протизапальний ефект, як і 3,75 мг преднізолону [1]). Також науково доведено, що цинеол розріджує в’язке мокротиння і допомагає його виведенню (медична практика показує: чим слиз густіший, тим важче його позбутися, навіть на початкових етапах захворювання). Окрім того, проявляючи муколітичну активність, цинеол зменшує утворення надлишкової кількості слизу в бронхах.

Найбільш ефективними препарати евкаліпта вважаються при во­логому кашлі з густим мокротинням, яке погано відділяється, і при сухому «гавкаючому» кашлі.

Цинеол зменшує вираженість бронхоспазму. Як відомо, при спазмі бронхів до тканин надходить недостатня кількість кисню, що, своєю чергою, спричиняє відчуття задухи, дихання стає важким та частим.

Доведено, що лікарський засіб на основі цинеолу зменшує ка­шель вже за 4 дні від початку застосування [2]. А це означає, що на 5-й день ми зможемо знову без проблем займатися своїми повсякден­ними справами і насолоджуватися заслуженим відпочинком.

Література

1. Протизапальний ефект цинеолу був продемонстрований у 12 тижневому дослідженні у пацієнтів із бронхіальною астмою. Juergens et al., Респіраторні захворювання, 2003.

2. Ефективність цинеолу у пацієнтів із гострим бронхітом: подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження. Fisher J., Cough, 2013.

Соледум форте

Інформація для медичних та фармацевтичних працівників. Має протипоказання. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтесь з інструкцією.

Р.П. №UA/15105/01/01.

“Фармацевт Практик” #10′ 2018

 

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ