Лікарські засобиСтатті

Вітчизняний омега-3 препарат Епадол-Нео – понад 20 років на ринку України

07/06/2018

Стародавні греки вірили, що три богині прядуть для кожної людини свою нитку життя. Вважають, що саме вони створили грецький алфавіт, в знаки якого було вкладено багато філософського сенсу. Зокрема, остання літера грецького алфавіту – «омега» – є розгадкою та сенсом буття всього живого. Саме «омега» фігурує в назві омега-3-поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). Безумовно, не варто сприймати це буквально, оскільки вони просто мають подвійний зв’язок в омега-3-позиції (тобто після третього атома вуглецю). При цьому омега-3 ПНЖК недаремно отримали титул есенційних, тобто життєво необхідних для нашого організму

Навіщо потрібні омега-3?

ПНЖК є необхідним компонентом фосфоліпідів — основи ліпідного матриксу клітинних мембран. Від їхнього вмісту в грудному молоці певною мірою залежать метаболізм та розвиток мозку в дітей першого року життя. Вони позитивно впливають на діяльність серцево-судинної системи та обмін речовин, спричиняють гепатопротекторну дію, мають антиоксидантні властивості, допомагають протистояти депресії тощо.

Звідки організм має отримувати омега-3?

Організм не може виробляти омега-3 у необхідних кількостях, тож має отримувати їх ззовні. Найбільшу кількість омега-3 містить чорна та червона ікра, а також атлантичний лосось, свіжа тихоокеанська скумбрія, олія (шафранна, кукурудзяна, кунжутна та ін.), горіхи, шпинат тощо.

В той же час не у всіх та не завжди є можливість споживати ці продукти, а також правильно розрахувати кількість омега-3 для повноцінного забезпечення ними організму. Натомість сучасний арсенал аптеки пропонує як лікарські засоби, так і БАДи, які містять омега-3.

Що краще приймати: лікарський засіб чи БАД, що містить омега-3?

Використання БАД із омега-3 не є доцільним через низку причин. По-перше, кількість омега-3 в їхньому складі не стандартизована, отже, може відрізнятися від тієї, що анонсована виробником. По-друге, омега-3 можуть бути не стабілізовані належним чином. Це має принципове значення, оскільки вони є нестабільними молекулами, а за відсутності стабілізації втрачають свої корисні властивості. По-третє, БАД можуть бути забруднені токсичними або навіть канцерогенними речовинами.

Який лікарський засіб із омега-3 заслуговує на особливу увагу?

Епадол Нео — високодозовий вітчизняний оригінальний лікарський засіб омега-3 кислот природного походження, що існує на ринку України понад 20 років.

З 1995 р. препарат Епадол виготовляється на виробничих лініях АТ «Київський вітамінний завод» за ексклюзивною технологію із багатоступінчастим контролем якості від етапу переробки сировини до формування м’яких желатинових капсул. У 2012 р. дозу омега-3 кислот у капсулі було підвищено до 500 мг/1000 мг і препарат отримав нову назву — Епадол Нео.

Терапевтичну еквівалентність Епадолу Нео із референтним препаратом було підтверджено у відповідних дослідженнях. Кожна капсула Епадолу Нео містить стандартизовану кількість омега-3 у формі стабільних етилових ефірів. Завдяки цьому зберігаються стабільність структури молекул незамінних омега-3 кислот та їх функціональні властивості.

Препарат має власну доказову базу: на сьогодні проведено три постмаркетингових дослідження, в яких продемонстровано його терапевтичну ефективність, а також безпеку і відмінну переносимість.

Так, дослідження з метою оптимізації гіполіпідемічного профілю до ліпідзнижуючих препаратів (статинів) додавали Епадол Нео [1]. У результаті фракція тригліцеридів знижувалась швидше і зменшувався кардіоваскулярний ризик. Оскільки омега-3 препаратам властивий антиаритмічний ефект, то додавання Епадолу Нео до препаратів-антиаритміків сприяє кращій терапії порушень ритму серця [2]. Не менш цікавий напрям застосування омега-3 — репродуктологія. Дослідження, в ході якого було показано, що терапія препаратом Епадол Нео (2 капсули) сприяє посиленню фертильності у чоловіків із безпліддям на фоні хронічного запального захворювання простати [3].

Чи можна приймати Епадол Нео для профілактики та усунення дефіциту омега-3?

Оскільки в кожній капсулі препарату Епадол Нео є 1000 мг омега-3 кислот, з яких — 500 мг незамінні функціонально важливі, препарат застосовують для поповнення дефіциту омега-3. Призначають дорослим і дітям старше 12 років по 1 капсулі на добу, дозу лікарського засобу можна збільшувати до 2 капсул на добу.

Коли показаний прийом Епадол Нео?

На відміну від омега-3-вмісних БАДів, що мають в інструкціях лише рекомендації, у Епадол Нео чітко прописані показання для застосування. Так, Епадол Нео показаний для первинної профілактики атеросклерозу та серцево-судинних захворювань, а також у складі комплексної терапії атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії.

Епадол Нео застосовують також для вторинної профілактики інфаркту міокарда, при гіпертригліцеридемії як доповнення до дієтотерапії, якщо остання недостатньо ефективна.

Рекомендації до застосування Епадол Нео

Обов’язково Епадол Нео необхідно приймати під час їжі, щоб уникнути не завжди приємного відчуття смаку риби в роті. Лікування передбачає прийом двох капсул, тоді як для профілактичних цілей достатньо 1 капсули.

Тривалість лікування залежить від потреби організму та бажаного терапевтичного ефекту (від 3 до 9 міс).

Література

  1. Мітченко О.І., Романов В.Ю. Оптимізація гіполіпідемічної терапії у хворих високого кардіометаболічного ризику.
  2. Кардашевська Л.І., Михайличенко О.С. Практика використання Епадолу Нео у вторинній профілактиці раптової серцевої смерті у хворих з постінфарктним кардіосклерозом і стабільним перебігом ішемічної хвороби серця на основі його антиаритмічної і гіполіпідемічної ефективності.
  3. Литвинець Є.А., Литвинець-Кондрат В.Є. Дослідження ефективності та безпечності використання препарату Епадол Нео при лікуванні хворих на екскреторно-токсичне безпліддя.

Епадол Нео

Реклама лікарського засобу.

Р.П. №  UA/12187/01/01 от 12.04.2017

“Фармацевт Практик” #5′ 2018

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ