Статті

Борщагівський хімфармзавод: «Ліки — це наші діти»

23/11/2017

Говорить Людмила Безпалько, генеральний директор ПАТ «НВЦ «Борщагівський ХФЗ»

Ліки — це наші діти. І це дійсно так, тому що на їх створення, виробництво і розповсюдження необхідно стільки ж часу, душевних і фізичних сил, фінансових вкладень, як і для виховання людини.

Борщагівський ХФЗ — підприємство європейського рівня, індивідуального стилю, порядку, благоустрою, що відповідає міжнародним стандартам, випускає продукцію стабільної якості, піклується про довкілля та безпеку персоналу і зацікавлених сторін. Це фармацевтичне підприємство, на якому діє інтегрована фармацевтична система якості (IPQS), яка об’єднує вимоги міжнародних стандартів: Належної виробничої, дистриб’юторської практик, Належної практики зберігання, лабораторного контролю якості, тут діє Системи управління якістю, екологічного керування, енергетичного менеджменту, управління охороною здоров’я і безпекою праці, діють Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій, а також прийнята програма соціальної відповідальності.

Починаючи у 1947 році з невеличкого цеху, який виготовляв зеленку, сьогодні Борщагівський ХФЗ один з найбільших вітчизняних виробників і виготовляє 1,8 млрд таблеток і капсул; 73,08 млн флаконів стерильних антибіотиків, сиропів, суспензій, порошків для зовнішнього застосування, водно-спиртових розчинів та ліофілізатів для розчинів для ін’єкцій; 7,4 млн ампул розчинів для ін’єкцій та концентратів для приготування розчинів для інфузій; 5 млн туб мазей, гелів, кремів, лініментів; 1,2 млн уп. гранул; 11 386 кг субстанцій, екстрактів, діючих речовин у складі лікарських засобів. Продукція компанії широко відома в Україні. Тут випускають більше 100 найменувань лікарських засобів, препарати для ветеринарної медицини, дієтичні/харчові добавки (БАДи), дезінфікуючі засоби.

Особливим для підприємства, за словами Євгена Сови, комерційного директора  Борщагівський ХФЗ, став 2015 рік, коли було прийнято рішення про перегляд власного порт фоліо: «На справді БХФЗ ще з 2006 року відмовився від препаратів Цитрамон та Анальгін на користь більш сучасних та якісних ліків. За останні кілька років близько 20 медикаментів були зняті з виробництва, щоб оновити та покращити якість продуктового портфелю. Коли ми говоримо про медикаменти, мова йде про здоров’я та життя людей. Проте такі препарати як Сульфадімізин та Тетрациклін не знімаються з виробництва. Медицина розвивається, створюються нові способи боротьби з хворобами, більш ефективні та безпечні препарати. Тому БХФЗ поступово знижує об’єми виробництва нових партій застарілих лікарських засобів та активно розробляє нові препарати. Передусім для боротьби з тими хворобами, які несуть найбільшу загрозу життю населення, зокрема серцево-судинними захворюваннями».

Саме на виробництві препаратів, що борються із цими недугами було зосереджено роботу компанії. Вже у 2016 році команді підприємства вдалося не тільки подолати проблеми пов’язані із зміною асортименту продукції, а й продемонструвати зростання прибутку на 12 %. Чистий прибуток Борщагівський ХФЗ у 2016 році склав 118,7 млн грн (59,3 млн грн – у 2015 році). Було реалізовано продукції на суму 1 077,9 млн грн (61 млн упаковок).

«Започаткувавши програму «Доступні ліки», уряд зробив перший важливий крок у сфері охорони здоров’я населення, — говорить Євген Сова. — Так, виділених коштів ще недостатньо, щоб задовольнити потреби значної частини українців, життя яких може залежати від вчасного та якісного лікування. Тим не менше, у порівнянні з минулими роками прослідковуються дійсно позитивні зрушення.7 найменувань лікарських засобів Борщагівський ХФЗ беруть участь у програмі «Доступні ліки» із самого її початку. Наприклад, Фуросемід та Гідрохлортіозид, які призначаються для лікування гіпертонічної хвороби».

«Правила зони вільної торгівлі не поширюються на фармацевтичні продукти, — продовжує Євген Сова.Реалізація препаратів в іноземних країнах — тривалий та складний процес, який суттєво відрізняється від моделі в Україні. У ЄС діє жорстка регуляторна політика до виробника і продукту». Частка експорту Борщагівського ХФЗ в 2016 році склала 10,2% у загальному доході. Продукція заводу поставляється у 20 країн:  Азербайджан, Австралія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Сербія, США, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Хорватія. Стерильні антибіотики — лідери серед препаратів Борщагівського ХФЗ за обсягами продажів у ЄС. Реєструються в основному генеричні препарати, які користуються більшим попитом у європейців, зважаючи на високу якість, але нижчу ціну, ніж на оригінальні медикаменти.

Впровадження нових лікарських засобів завжди було серед пріоритетних напрямків діяльності БХФЗ. Цьому сприяє наявність власних підрозділів R&D. В Україні добре відомі власні розробки заводу Корвітин, Кратал, Квертин, Альтан, Альтабор, Веногепанол та ін. Тільки протягом 2016-2017 років було виведено на ринок 12 нових препаратів. На разі 25 препаратів знаходяться у стадії розробки.

Олександр Маринін, директор з виробництва та реконструкції, зауважує, що важливим напрямком інвестицій є оновлення виробництва. Так, до кінця 2018 року на ці цілі планується залучити 317 млн грн. У 2019 році планується запуск нової дільниці виробництва потужністю 500 млн таблеток і капсул (+30% загальної потужності виробництва даних лікарських форм), а також встановлення складу продукції на 5 000 палето-місць.

subscribe

 

Текст і фото: “Фармацевт Практик”

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ