Як COVID-19 вплинув на захворюваність іншими інфекційними захворюваннями
Обмеження, які ввела більшість держав у зв’язку із пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, вплинули майже на всі аспекти життя людей, на стан економіки, середовища тощо. Один із цілком очікуваних наслідків вимоги до носіння масок у громадських місцях, соціального дистанціювання та більш регулярного миття рук населенням стало «безпрецедентне» падіння захворюваності на грип та інші інфекційні хвороби
Агенція Reuters повідомила, що в Китаї – першій країні, де були введені жорсткі обмежувальні заходи – відзначено суттєве зниження захворюваності на кір, епідемічний паротит, гепатит та низку хвороб, що передаються статевим шляхом. З початку карантину показники захворюваності на кір знизилися на 90%! Таке саме різке падіння кількості випадків у порівнянні з минулими роками спостерігається для грипу: якщо раніше в Китаї фіксували близько 290 тис. випадків грипу на місяць, то тепер у той самий сезон – до 23 тис.
«Виключно низький рівень захворюваності» на грип зафіксувала також канадська система епідемічного нагляду, а також відповідні служби Великої Британії та Австралії.
Читайте також: Наногубки – пастки для коронавірусу
Південна Корея повідомляє про зниження захворюваності на грип на 83% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
З одного боку подібне зниження навантаження на систему охорони здоров’я є позитивним фактором, але з іншого експерти побоюються, що цьогорічне зниження захворюваності призведе до його збільшення в майбутньому, адже у людей не формується імунітет, не відновлюється імунний прошарок, популяція стає більш вразливою до грипу та інших інфекцій.
Тим часом ВООЗ попереджає, що багато країн у період пандемії COVID-19 не мають можливості вести адекватний облік хворих, тому висновки про зниження захворюваності на грип треба інтерпретувати з обережністю.