ЖизньСтатті

Гайда за здоров’ям!

25/06/2014

Санаторій «Інгул» розташований у рекреаційній парковій зоні міста Миколаєва, у дельті злиття річок Південний Буг та Інгул. Екологічно чисте навколишнє середовище та комфортні кліматичні умови справедливо вважаються природними лікувальними факторами оздоровниці. Санаторій потопає у зелені. Акації, каштани, сосни, ялини, абрикосові і персикові дерева наповнюють повітря невимовними пахощами і дарують приємну прохолоду у найспекотніший день. А який краєвид на ріку Інгул відкривається з горішніх поверхів санаторного корпусу!

Увагу кожному пацієнту

— Наш лікувально-оздоровчий заклад побудував майже двадцять п’ять років тому суднобудівний завод «Імені 61 комунара». Це був санаторій-профілакторій для працівників, — розповідає начмед санаторію Оксана Наточа. — На відміну від багатьох інших закладів такого типу, яким не вдалося пережити економічні катаклізми, «Інгул» зумів посісти гідне місце серед установ, які надають санаторно-курортні послуги в Україні. Значною мірою завдяки головному лікарю, пульмонологу вищої категорії, заслуженому лікарю України Славомирі Антаковій, талановитому керівнику і організатору охорони здоров’я. Нині санаторій є одним із провідних лікувально-профілактичних центрів із вищою акредитаційною категорією, оснащений сучасним лікувальним і діагностичним обладнанням.

При потребі кожен пацієнт санаторію може отримати безкоштовну консультацію спеціалістів

Багатопрофільний клінічний санаторій «Інгул» одночасно може прийняти 150 осіб на стаціонарне і стільки ж — на амбулаторне обслуговування. Стаціонарні пацієнти і відпочивальники проживають у 9-поверховому спальному корпусі. Також на території знаходяться двоповерховий лікувальний корпус і дієтична їдальня, дитячий і спортивний майданчики.

Санаторій працює цілий рік 6 днів на тиждень, і навіть у святкові дні проводяться всі процедури, до речі, у дві зміни. Такий графік дає можливість приділити максимум уваги кожному, хто тут лікується чи відпочиває.

Обстежимо й допоможемо 

Реабілітаційне відділення на 30 ліжок розраховане на хворих із цереброваскулярною патологією, тобто людей, які перенесли гостре порушення чи потерпають від хронічних порушень мозкового кровообігу, з дисциркуляторною енцефалопатією травматичного, гіпертонічного чи ендокринного ґенезу. Тут можуть пройти курс лікування хворі з серцево-судинною патологією: ішемічною хворобою серця чи артеріальною гіпертензією. Також відділення приймає хворих після ортопедичних операції, із захворюваннями суглобів, килами хребта, порушеннями опорно-рухового апарату, патологією центральної і периферичної нервової системи. Добрі результати дає лікування пацієнтів із бронхолегеневими захворюваннями.

Під час канікул у санаторії «Інгул» оздоровлюються діти з Миколаєва

За потреби кожен пацієнт санаторію може отримати безкоштовну консультацію кардіолога, пульмонолога, психотерапевта, невропатолога, уролога, гінеколога, гомеопата. У діагностичному відділенні можна пройти ультразвукове дослідження, пневмотахометрію, яка дозволяє оцінити резервний об’єм видиху, життєву ємкість легень, максимальну вентиляцію легень, бронхіальну прохідність при бронхолегеневих хворобах, обстежити серце, судини головного мозку і кінцівок, за допомогою денситометра встановити рівень щільності кісткової тканини.

Йти в ногу з часом

Для пацієнтів у санаторії діють інгаляторії з дрібно- і великодисперсним розпилюванням та кабінети спелеотерапії з мікрокліматом природних сольових шахт. У кабінеті іонотерапії встановлено лампу Чижевського, апарати іонізації повітря, використовуються різноманітні ефірні олії. Популярністю у пацієнтів користуються електролікування й лазеротерапія.

Із великою насолодою і користю для здоров’я відпочивальники «Інгулу» відві-дують бальнеологічне відділення. До їхніх послуг висхідний і циркулярний душ, душ Шарко, лікувальні і масажні ванни з додаванням лікувальних трав і ефірних олій, озонові, вуглекислі, кисневі, мінеральні, сірководневі, азотні, йодобромні, хвойні, скипидарні й ропні ванни. Загалом водолікування налічує більш ніж півтора десятка різноманітних процедур. До прикладу, у лікувальному басейні застосовують гідрокінезотерапію, каскадний душ, підводну вертикальну витяжку хребта, термогідромасаж, аерофітотерапію, лімфогідромасаж, парову сауну.

Теплове лікування — грязелікування та лікування озокеритом — викорисовують при травмах суглобів, поліневропатіях, порушенні кровообігу в кінцівках, недугах бронхолегеневої системи.

Професійні висококваліфіковані масажисти виконують всі види лікувального масажу: класичний, сегментарний, лімфодренажний, точковий. Натомість серед різновидів апаратного масажу найбільш популярні пневмомасаж, баромасаж (у тому числі баночний), вібраційний, поєднаний із кінезотерапією. А люди, які полюбляють активний відпочинок, із задоволенням проводять час у тренажерному або залі лікувальної фізкультури.

Варто зазначити, що у всіх санаторних відділеннях використовується сучасне обладнання BTL чеського виробництва.

Широкий спектр медичних послуг, доступні ціни, комфортні побутові умови й добре організоване дозвілля забезпечують санаторію «Інгул» постійний попит із боку відпочивальників із різних регіонів України. Не здивуєш медичний персонал гостями з Німеччини, Ізраїлю і Голландії. Вони вже звикли до того, що, коли хтось приїжджає до них вперше, то неодмінно хоче повернутися знову.

Лариса Дедишина

«Фармацевт Практик» #09′  2012

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ