НаукаСтатті

ПЛАНУВАТИ ВАГІТНІСТЬ І БУТИ ЗДОРОВОЮ

05/12/2021

Такі можливості надає жінкам симпто-термальний метод розпізнавання плідності

СТМРП: що це таке?

Симпто-термальний метод розпізнавання плідності (скорочено – СТМРП або просто СТМ чи СТ-метод) є найбільш сучасним і найточнішим методом з-поміж усіх природних методів планування вагітності. Він поєднує в собі інші природні методи визначення плідності – температурний, календарний і цервікальний (метод Біллінгса), завдяки чому відрізняється від вищеперерахованих методів високою точністю та рекомендований ВООЗ як високонадійний.  Його суть для жінки – навчитися самостійно, в домашніх умовах, щодня визначати власні плідні і неплідні дні, тобто точно знати, можливе зачаття сьогодні чи ні. Про це свідчать певні тілесні ознаки, які кожна жінка після нетривалого навчання здатна виявляти і розрізняти шляхом нескладного щоденного 5-хвилинного самоспостереження. Метод можуть із успіхом використовувати жінки будь-якого репродуктивного віку.

Ці знання можна застосовувати з різною метою – залежно від намірів пари наблизити вагітність або навпаки, свідомо відкласти народження дитини на певний час. СТ-метод дозволяє парі повністю відмовитися від використання будь-якої контрацепції, що часто є руйнівною, і вести відкрите екологічне співжиття без страху перед небажаною вагітністю і з користю для здоров’я.

СТ-метод – це не лише про планування чи відтермінування вагітності. Знати дні можливого і неможливого зачаття – тільки незначна частина можливостей, які він відкриває. Метод використовують для самоспостереження за гормональним станом та ранньої діагностики жіночих захворювань в домашніх умовах.  Допитливі й уважні до себе жінки знатимуть все про власне жіноче здоров’я.

Це не контрацепція!

Не можна трактувати природні методи розпізнавання плідності як природну, біологічну чи натуральну контрацепцією. За своєю суттю це абсолютно різні поняття!

Контрацепція у різний спосіб чинить перешкоди зачаттю, тобто заважає контакту сперматозоїда та яйцеклітини або ж створює нестерпні умови для розвитку вагітності на ранніх етапах, інакше кажучи, має абортивну дію.

Природні методи розпізнавання плідності навчають розрізняти дні, коли ймовірність зачаття найвища, а в які – воно фізіологічно неможливе. Пара отримує тільки знання і має свободу вибору.

Відтак, методи розпізнавання плідності – це природна альтернатива контрацепції, усвідомлена статева поведінка в парі, інший стиль життя, якщо хочете.

Врешті, це повага до дару плідності і реальне втілення принципу відповідального батьківства.

Як метод діє?

В основі СТ-методу лежать знання про фізіологію зачаття, природу чоловіка і жінки, про те, як влаштована плідність людини. Важливо розуміти, що від моменту статевого дозрівання здоровий чоловік плідний (тобто здатний до зачаття) завжди, а жінка може завагітніти тільки у певні дні свого місячного циклу. Правильно користуючись методом, можна встановлювати свої дні плідності без додаткових аналізів з метою визначення рівня гормонів та проведення УЗД. Для цього необхідні лише термометр і карта щоденного самоспостереження. Потрібно щодня спостерігати за собою і за певними ознаками (дані вимірювання температури і дослідження слизу) визначати плідні і неплідні дні. Проте для якісного самоспостереження достатньо виділити всього 5 (!) хв на день. Усе легко, швидко і надійно.

Чимало жінок відкидають думки про природні методи розпізнавання плідності, бо мають нерегулярні менструальні цикли, помилково вважаючи, що для успішного використання таких методів необхідне ідеальне жіноче здоров’я. Все навпаки: СТ-метод можна з успіхом використовувати жінкам із нерегулярним менструальним циклом (зокрема, для відкладання вагітності). Навіть більше – метод рекомендований таким жінкам, оскільки допоможе зрозуміти причини цього стану.

Кому підходить СТ-метод розпізнавання плідності?

Науковці стверджують, що дев’ятьом із десяти жінок, а саме:

  • – Подружнім парам, які не планують вагітність, хочуть відмовитися від руйнівної контрацепції і готові формувати новий, свідомий стиль статевої поведінки.
  • – Парам, які планують вагітність.
  • – Жінкам після пологів.
  • – Нареченим, які готуються до подружнього життя.
  • – Усім дівчатам та жінкам, які хочуть краще розуміти своє тіло і свій організм, навіть якщо цикли нерегулярні, а жіноче здоров’я далеке від ідеалу.
  • – Відповідальним мамам, у яких підростає донька.

ВООЗ рекомендує. Чому цей метод є надійним?

Насамперед варто зазначити, що СТ-метод – це не «календарик», який використовували наші матері. Він науково обґрунтований та рекомендований ВООЗ у документі «Медичні критерії прийнятності для використання методів контрацепції. 5-те видання, 2015 р.»

ВООЗ розглядає СТ-метод як один з дієвих способів надійно відкласти вагітність і надає йому індекс Перля, що дорівнює 0,4.

Індекс Перля показує, скільки жінок зі 100 завагітніли протягом одного року за умови регулярного співжиття з використанням одного і того самого методу контрацепції. Відповідно: чим нижче значення цього показника, тим менша ймовірність незапланованого зачаття.

Метод контрацепції вважають надійним, якщо індекс Перля у нього менший за одиницю. Значення індекса від 1 до 5 – це середній за надійністю метод, вище 5 – малонадійний:

  • – Перерваний статевий акт є найменш ефективним методом: за його використання третина жінок вагітніє (індекс Перля понад 30).
  • – Високий індекс і у сперміцидних свічок (таблеток, кремів) –– 18–20, тобто 18–20 жінок зі 100 протягом року вагітніють, користуючись ними.
  • – Згідно з різними джерелами, індекс Перля для презервативів – від 2 до 10 і вище, а для гормональних протизаплідних таблеток –– від 1 і менше до 5.
  • – СТ-метод розпізнавання плідних і неплідних днів має одне з найнижчих значень індекса Перля –– 0,4 (іншими словами, його надійність становить 99,6%). Це майже такий показник, як при стерилізації.

Певна річ, про високу надійність методу можна говорити тільки за умови якісного навчання і правильного відповідального використання.

Також в досягненні вагітності достеменно доведено ефективність СТ-методу.

Як навчитися СТ-методу розпізнавання плідності?

За підтримки консультантки, звісно! Саме вона допоможе, аби ваше навчання було ефективним, без розчарувань і несподіваних наслідків.

Контакти сертифікованих консультантів можна знайти у соціальних мережах, у церковних громадах, а також серед лікарів, дружніх до природних методів планування родини.

Люба Дуб, фармацевт, сертифікована консультантка з СТМРП

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ