Спільними зусиллями — до перемоги над раком
У Всесвітній день боротьби з раком традиційно обговорюють, як побороти цю недугу й підтримати хворих. У Київському міському клінічному онкологічному центрі відбувся круглий стіл, на якому лікарі, представники громадських організацій і фармацевтичного співтовариства розповіли про нинішню ситуацію з онкологічною захворюваністю в Україні, а також про спільні зусилля у боротьбі з хворобою й підтримці пацієнтів. Організаторами заходу стали Головне управління охорони здоров’я м. Києва, Київський міський клінічний онкологічний центр і ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».
Нині онкологічні захворювання належать до найпоширеніших у всьому світі. В Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, на обліку онкологічних установ перебуває близько 1 мільйона хворих, щорічно реєструється понад 160 тисяч нових випадків раку. Ризик захворіти на рак має кожен третій чоловік і кожна п’ята жінка, до 30 % хворих — це особи працездатного віку. Схожі показники мають багато розвинутих країн світу, але рівень смертності від онкологічних хвороб там значно менший. За словами Ігоря Седакова, головного онколога України, цього досягнути можна й у нас, про що свідчать позитивні тенденції у боротьбі з раком.
— Смертність від злоякісних утворень в Україні зменшилася, — наголосив І. Седаков, — Цьому сприяє те, що сьогодні в країні впроваджені та широко застосовуються сучасні передові технології діагностики й лікування раку. Зростає кількість сучасного лікувального обладнання, зокрема лінійних прискорювачів, які дозволяють опромінювати пухлини без ушкодження навколишніх тканин.
Перешкодою у боротьбі з онкологічними захворюваннями є те, що українці не поспішають на профілактичні огляди. Нерідко люди не йдуть до лікарів через страх. Але нині рак — не вирок, і чим раніше його виявити, тим ефективнішим буде лікування і швидшим — одужання. На думку Жан-Поля Шоєра, генерального директора фармацевтичної компанії «Санофі-Авентіс Україна», щоб поліпшити ситуацію із захворюваністю на рак, передусім, потрібно покращувати профілактику й діагностику онкологічних хвороб. Також слід підтримувати тих, у кого цю хворобу вже виявили. Саме тому «Санофі-Авентіс Україна», як соціально відповідальна компанія, спільно з благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» видали «Щоденник пацієнта», який містить інформацію про хворобу, допомагає впорядкувати процес лікування і прищеплює пацієнту активну позицію та позитивну налаштованість у лікуванні. Ж.-П. Шоєр наголосив, що завданням «Санофі-Авентіс Україна» є не тільки забезпечення пацієнтів високоефективними препаратами, а й всебічна підтримка людей в їхній щоденній боротьбі з хворобами.
— У 2011 році ми підписали меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров’я України, в якому велика увага приділена боротьбі з раком молочної залози. Спільно з МОЗ ми маємо намір розробити національний план зі зниження рівня смертності від цієї хвороби, проводити навчальні заходи для спеціалістів, відкрити пілотні проекти шкіл підтримки жінок із цим захворюванням. Адже ефективна турбота і підтримка пацієнта відіграє провідну роль як в успішному лікуванні, так і в забезпеченні кращої якості життя. Наша місія — боротися разом, адже рак виліковний, — сказав Ж.-П. Шоєр
Компанія «Санофі-Авентіс Україна» також долучилася до видання брошури «Якщо у близької Вам людини виявили рак?». Один із її авторів, Крістіан Каррер, президент благодійного міжнародного фонду АІСМ, кореспондент Національного інституту раку в Україні, зазначив, що успіх у лікуванні хворого залежить не тільки від ефективності ліків, але й від підтримки близьких, родичів. Проте не всі знають, як допомогти такому хворому, як правильно спілкуватися з ним. Відтепер відповіді на ці питання можна знайти у брошурі, яку розробляли на основі досвіду французьких і вітчизняних фахівців, ознайомитися з якою можна буде в онкологічних центрах і лікарнях.
Учасники круглого столу наголосили також на важливості профілактики онкологічних захворювань. Галина Майструк, національний представник Європейської коаліції проти раку «Європа Донна», голова правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», підкреслила, що відмова від куріння, здорове харчування та активний спосіб життя — це ті прості речі, які зменшують ризик захворіти на рак. Берегти своє здоров’я під силу кожному.