Вітамінний талант
«Ой, навіщо мені вітаміни? Адже натуральні вітаміни з овочів і фруктів набагато корисніші, ніж «аптечні». Погодьтеся, таку фразу досить часто чує у відповідь кожен провізор, який пропонує відвідувачеві аптеки оздоровитися за допомогою вітамінних комплексів. Отож, саме час розвіяти стереотипи стосовно «базарних» і «аптечних» вітамінів
На базар чи в аптеку?
З тим, що вітаміни організму необхідні, погоджуються всі, особливо беручи до уваги нинішню моду на здоровий спосіб життя. Проте, навіть коли ми харчуємося збалансовано, вітамінів все одно не вистачає. На жаль, свіжих продуктів у раціоні стає чимраз менше, а от тепличних, заморожених, консервованих, зі складною хімічною обробкою — більше. Виробники намагаються у такий спосіб подовжити термін зберігання продуктів, а споживачі — зменшити час на приготування їжі.
Активно вживати сезонні овочі і фрукти, звісно, непогано. Однак варто пам’ятати, що для того, аби розщепити і засвоїти вітаміни з городніх і садових смаколиків, організму необхідно докласти чимало зусиль. Чому? Бо вітаміни у натуральному вигляді перебувають у складному ковалентно-зв’язаному стані. І якщо в організмі бракує ферментів для швидкого розщеплення вітамінів, в достатньому обсязі ми їх все одно не отримаємо.
Дуже часто концентрація вітамінів в овочах і фруктах є занизькою для організму. Окрім того, після трьох днів зберігання у холодильнику вони втрачають, до прикладу, близько 30% вітаміну С. А через термічну обробку продуктів додатково зникає від 25 до 90–100% тих вітамінів, які ще залишилися після тривалого зберігання.
Відтак, лише приймаючи правильно підібрані вітамінно-мінеральні комплекси, можна бути певним, що організм отримує всі потрібні речовини у необхідній кількості.
Збалансований вміст та профілактичне дозування
Головна вимога до вітамінного комплексу, зрештою, як і до будь-якого іншого лікарського засобу — його безпека. Тому не забуваємо, що кращі вітамінні комплекси — це насамперед безпечні комплекси вітамінів.
Якісні вітаміни вирізняються збалансованим дозуванням активних речовин. Найкраще, якщо це буде профілактичне дозування, адже гіпервітаміноз не менш небезпечний, чим гіповітаміноз.
Вітамінні комплекси, що пропонують знані виробники лікарських засобів, це оптимально підібрані вітаміни і мінерали саме у профілактичній дозі. Вони характеризуються високим профілем безпеки, зокрема, не містять штучних фарбників, цукру, лактози та глютену.
У наш час вітаміни випускають у зручній формі і дозуванні, вони приємні на смак. Жодних ін’єкцій чи крапель! Їх приймають лише один раз на добу.
Загалом вітамінні комплекси краще приймати курсами — навесні та восени по 30–50 днів
Таксофіт: не є лікарським засобом. Дієтична добавка. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтесь з листком-вкладишем.
“Фармацевт Практик” #5′ 2018