Як доглядати за губами у холодну пору року
Про основні правила цієї косметичної процедури розповідає Галина Борисова, провізор-консультант аптеки «LEGEARS», Одеса
Симптоми захворювань, про які «розкажуть» губи
Якщо ви помітили, що стан губ змінився, не варто легковажити, адже у деяких випадках може знадобитися допомога лікаря.
Виразка, що довго не загоюється. Ранки на губах періодично з’являються у кожної людини. Зазвичай вони затягуються за 5–7 днів. Якщо губи вразив вірус герпесу, одужання може затягнутися і на 2 тиж. Однак занепокоєння повинна викликати виразка, що «мокне» більше як місяць. Зазвичай вона виникає у курців, людей, які часто засмагають (особливо в соляріях), тих, хто полюбляє дуже гарячі напої або часто закушує губи.
Проте, якщо краї виразки нерівні, вона вкрита плівкою, бугриста, кровоточить, а лімфатичні вузли на шиї збільшені, до лікаря слід звернутися без зволікань, адже це симптоми небезпечних захворювань.
Запалення у куточках рота — ознака того, що в організмі оселилася інфекція. Здебільшого такі ураження зумовлені грибами чи бактеріями. Подолати грибок можна за допомогою протигрибкових препаратів, а бактерії — антибіотиків. Якщо виразки спричинені авітамінозом, саме час подбати про зміцнення імунітету.
Читайте також: Як доглядати за шкірою рук та ніг взимку
Тріщини і надмірна сухість губ свідчать про зневоднення організму. Якщо при цьому людина постійно відчуває спрагу, найімовірніше, у неї можна запідозрити цукровий діабет. А ще пересихання губ характерне для тих, хто намагається схуднути за рахунок прийому сечогінних засобів.
Гарні губи — здорові
Поза тим, стан губ є одним з основних показників віку людини. Їхня шкіра надзвичайно тонка і найбільше зазнає впливу агресивного навколишнього середовища. Поступово старіти губи починають після 25 років — їхня червона облямівка блідне, шкіра стоншується, з’являються дрібні зморшки.
Щоб сповільнити ці процеси, потрібно підтримувати нормальну мікроциркуляцію крові у губах та захищати їх від ультрафіолетових променів (шкіра губ особливо схильна до фотостаріння).
Для захисту їхньої ніжної шкіри у нашій аптеці виготовляють два бальзами для губ. Бальзам захисний з рибофлавіном містить масло какао, бджолиний віск, касторову олію, вітаміни А, Е і рибофлавін. Він ідеально підходить тим, кого турбують тріщини на губах і заїди. Цей бальзам рекомендовано використовувати під помаду.
До складу бальзаму живильного входять олія ши, какао, олія зародків пшениці, віск та ефірна олія розмарину. Завдяки вмісту розмаринової олії бальзам посилює мікроциркуляцію, живить і робить губи пухкішими. Його краще наносити на ніч.
Підготувала Лариса Дедишина
Фото в тексті: Ігор Садовий
“Фармацевт Практик” #10′ 2018