Наука

Лікування артеріальної гіпертензії: одна ін’єкція на три місяці?

Наука

Лікування артеріальної гіпертензії: одна ін’єкція на три місяці?

23/11/2020

Є підстави стверджувати, що препарат-кандидат ALN-AGT ефективно контролюватиме артеріальний тиск (АТ) у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) у разі застосування один раз на три, а можливо, й шість місяців. Про це заявили розробники інноваційного засобу – компанія Alnylam Pharmaceuticals

Препарат-кандидат ALN-AGT працює за принципом РНК-інтерференції – на рівні трансляції пригнічує експресію найбільш раннього білка-попередника ангіотензину ІІ – ангіотензиногену – в печінці, що, своєю чергою, призводить до зниження рівня ангіотензину, ангіотензину ІІ та врешті-решт – АТ. Як відомо, олігопептидний гормон ангіотензин чинить судинозвужувальну дію як самостійно, так і шляхом стимуляції синтезу гормону вазопресину.

У клінічному дослідженні І фази взяли участь 60 пацієнтів із підвищеним АТ (130-165 мм рт. ст.), які раніше не застосовували жодних антигіпертензивнх лікарських засобів. Їм було введено  ALN-AGT у найвищий дозі 200 мг, що дало наступні результати: падіння сироваткового рівня ангіотензиногену більше ніж на 90% зберігалося протягом 3 місяців; протягом 8 тижнів середнє зниження АТ склало 11 та 8 мм рт. ст. для діастолічного та систолічного тиску відповідно, причому у деяких хворих максимальне зниження склало 19 і 12 мм рт. ст.; серйозних побічних ефектів застосування ALN-AGT не зафіксовано.

Читайте також: Як примусити гени мовчати? Можливості РНК-інтерференції

Звичайно, це лише І фаза випробувань і в ALN-AGT попереду ще довгий шлях. Але у компанії розробника вже є позитивний досвід виведення на ринок препаратів, що працюють за принципом РНК-інтерференції. Лікарям добре відома проблема поганої прихильності пацієнтів до лікування АГ, тому впровадження препарату, який можна застосовувати один раз на три місяці може радикально поліпшити комплаєнс пацієнтів та ефективність лікування. Скоріш за все, ALN-AGT будуть позиціонувати як засіб для лікування неконтрольованої АГ, резистентної до призначення 3-4 антигіпертензивних засобів.

Підписатися на електронну версію журналу "Фармацевт Практик"

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ