Наука

Порушення роботи мозку лікуватимуть фекальною трансплантацією

Наука

Порушення роботи мозку лікуватимуть фекальною трансплантацією

19/04/2018

Перенос фекальної мікробіоти від здорових донорів відновив когнітивні навички у пацієнтів з печінковою енцефалопатією. Ций розлад мозкової діяльності часто супроводжує цироз печінки

Симптоми печінкової енцефалопатії  – загальмованість, порушення мовлення, дезорієнтація, зниження здатності до пізнання – пов’язані з накопиченням в організмі при цирозі печінки токсичних речовин (аміак, меркаптани, феноли тощо).

В дослідженні, проведеному в США, досягти послаблення симптомів печінкової енцефалопатії вдалося шляхом трансплантації пацієнтам фекальної мікробіоти. Ця процедура вважається справжнім проривом в гастроентерології. Вона відома давно, але в останні роки в зв’язку з усвідомленням величезної ролі кишкової мікробіоти для здоров’я людини, а також поширенням антибіотикорезистентності бактерій фекальна трансплантація знов опинилася в центрі уваги. Трансплантація фекальної мікробіоти – перенесення в організм пацієнта бактерій та бактеріофагів, що містяться в фекаліях здорових донорів. Такий перенос дозволяє відновити порушений баланс кишкової мікрофлори, зокрема при таких важких захворюваннях як інфекція Clostridium difficile.

subscribe

Відомо, що в кишечнику пацієнтів з печінковою енцефалопатією зменшується кількість корисних анаеробних бактерій Lachnospiraceae та Ruminococcaceae та збільшується кількість небезпечних ентеробактерій. Донорську мікробіоту обирали в спеціалізованому банку. Учасниками нового дослідження стали 20 чоловіків з печінкової енцефалопатією, спричиненою цирозом печінки: 10 з них отримали мікробіоту донорів, 10 склали контрольну групу.

Читайте також: Ученые исследуют лечебный эффект фекалий

За станом пацієнтів стежили протягом п’яти місяців. Учасники, які отримали фекальну мікробіоту, показали зменшення числа епізодів енцефалопатії, їх рідше госпіталізували, через рік їхні когнітивні функції виявилися кращими, ніж у учасників з групи контролю.

Автори вказують на те, що при правильному виборі донорської мікробіоти даний метод є безпечним, та планують більш масштабні дослідження впливу фекальної трансплантації на пацієнтів з печінковою енцефалопатією.

Читайте також: Избавиться от лишнего веса помогут фекалии?

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ