Наука

Пробіотики можуть гальмувати розвиток остеопорозу у жінок

Наука

Пробіотики можуть гальмувати розвиток остеопорозу у жінок

05/07/2018

У жінок похилого віку вживання дієтичних добавок, що містять живі культури корисних бактерій, тобто пробіотики, сприяють збереженню кісткової маси

Ламкість кісток, яка є ознакою остеопорозу, характерна для переважної більшості жінок старше 80 років. Наразі існують медикаментозні методи лікування остеопорозу, але їх призначають, як правило, вже після першого перелому. Тому існує нагальна потреба в ефективних засобах попередження ламкості кісток.

Група вчених з Університету Готенбургу (Швеція) провела* подвійне-сліпе рандомізоване дослідження, в якому взяли участь 90 жінок, середній вік яких склав 76 років. Протягом року кожного дня вони вживали пробіотичні бактерії Lactobacillus reuteri 6475 (у формі порошку), або плацебо.

Читайте також: Рекомендації хворим на остеопороз щодо способу життя та харчування

Щільність кісткової маси учасниць вимірювали за допомогою комп’ютерної томографії перед початком дослідження та через рік лікування. У жінок, які отримували пробіотики, рівень втрати кісткової маси протягом року був вдвічі нижчим, ніж у жінок, які отримували плацебо. При цьому лікування пробіотиками добре переносилося.

subscribe

Раніше вже було показано, що кишкова мікрофлора впливає на стан кісток у мишей. Відкриття позитивного впливу пробіотиків на стан кісток у жінок є вкрай актуальним, тому що це простий та недорогий спосіб загальмувати розвиток остеопорозу.

Бактерія Lactobacillus reuteri 6475 в нормі мешкає в кишечнику людини та є компонентом багатьох препаратів-пробіотиків. Сучасні дослідження мікробіому людини доводять важливість симбіонтних мікроорганізмів для здоров’я людини. Вже знайдено зв’язок між порушенням балансу кишечної мікрофлори з розвитком хронічного запалення та таких захворювань як цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні хвороби.

Читайте також: Кишечные бактерии влияют на работу мозга

* Nilsson AG, Sundh D, Bäckhed F, Lorentzon M et al. Lactobacillus reuteri reduces bone loss in older women with low bone mineral density – a randomized, placebo‐controlled, double‐blind, clinical trial // Journal of Internal Medicine, 2018 Jun 21. doi: 10.1111/joim.12805.

На фото: зміна структури кістки людини при прогресуванні остеопрозу.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ