Наука

Прості рослинні компоненти усунули симптоми Альцгеймера у мишей

Наука

Прості рослинні компоненти усунули симптоми Альцгеймера у мишей

15/03/2019

Дієта, що містить компоненти зеленого чаю та моркви, усуває симптоми хвороби Альцгеймера у мишей. Якщо відкриття підтвердиться для людей, то ці недорогі рослинні продукти зроблять ефективну профілактику деменції доступною буквально кожному

Автори дослідження зазначають, що результати отримані на мишах, далеко не завжди можна відтворити у людей, але надія на це є. Їх надихає думка про те, що не треба чекати 10-15 років, необхідних для виведення на ринок нових ліків, а можна вже сьогодні збагатити свій раціон цими продуктами.

Дослідження підтвердило, що комбінована терапія хвороби Альцгеймера зазвичай є більш ефективною, ніж монотерапія. Комбіноване лікування вже стало стандартом в терапії раку, ВІЛ-інфекції, ревматоїдного артриту тощо.

Читайте також: Оливковое масло холодного отжима защищает от болезни Альцгеймера

В експерименті випробували дві речовини: один із ключових біоактивних компонентів зеленого чаю епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), а також ферулову кислоту (FA), що знаходиться в моркві, томатах, рисі, пшениці, вівсі. 32 мишей із симптомами хвороби Альцгеймера розділили на чотири групи: перша отримувала комбінацію EGCG та FA, друга – тільки EGCG, третя – тільки FA, а четверта плацебо. EGCG та FA тварини отримували із розрахунку 30 мг/кг ваги – така доза добре переноситься людьми та може бути легко спожита разом з продуктами харчування або у вигляді харчових добавок.

subscribe

Через три місяці експерименту тварини пройшли низку нейропсихологічних тестів, аналогічних людським тестам на пам’ять та мислення. Крім того, миші мали пройти Y-подібний лабіринт як тест на просторову робочу пам’ять (людина її використовує, наприклад, коли шукає вихід із будівлі). Виявилося, що у мишей, які отримували комбінацію EGCG та FA, повністю відновилися пам’ять, здатність до навчання, робоча пам’ять.

Автори вважають, що застосовані речовини попереджають перетворення попередника амілоїду на бета-амілоїд, а також знижують нейрозапалення та оксидативний стрес у мозку, які є ключовими етапами патогенезу хвороби Альцгеймера.

Читайте також: Догляд за особами з хворобою Альцгеймера

* Mori T, Koyama N, Tan J et al. Combined treatment with the phenolics (−)-epigallocatechin-3-gallate and ferulic acid improves cognition and reduces Alzheimer-like pathology in mice // Journal of Biological Chemistry, 2019; 294 (8): 2714. DOI: 10.1074/jbc.RA118.004280

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ