Наука

«Розумна» голка допоможе ін’єкції влучити точно в ціль

Наука

«Розумна» голка допоможе ін’єкції влучити точно в ціль

11/03/2019

В США було презентовано прототип «розумної» голки для ін’єкцій, що допомагає медику з ювелірною точністю потрапляти в потрібну тканину або порожнину

Ін’єкції бувають не тільки внутрішньом’язовими, підшкірними або внутрішньовенними. Часто медичний працівник має ввести лікарський засіб в конкретну тканину або ділянку, розташовану в глибині тіла, наприклад, в порожнину суглобової сумки, в тканини ока, черевну порожнину тощо. Щоб дістатися цілі, голці доводиться пройти кілька шарів різних тканин та зупинитися в певній точці з міліметровою або навіть субміліметровою точністю. Щоб відчути які тканини вже пройдено та де зупинитися, лікар повинен мати неабиякий досвід. Очевидно, що отримувати цей досвід йому доводиться також на пацієнтах.

Нова «розумна голка для цільових ін’єкцій в тканини» (Intelligent-Injector for Tissue-Targeting, скорочено i2T2) дозволяє проводити ін’єкції в найскладніші мішені з надзвичайною точністю. Розробники доповнили стандартні шприц та голку мініатюрними електронними елементами. Коли голка просувається вглиб тканин, датчик тиску дозволяє точно визначити тип тканини, яку проходить.

subscribe

Розробники мали завдання – забезпечити точність ін’єкцій в тканини ока, зокрема в періхоріоїдальний простір – вузьку щілину із внутрішнього боку очного яблука, між його судинною оболонкою та склерою. Точно потрапити в цю щілину голкою дуже важливо, але надзвичайно важко. Голка i2T2 значно спрощує цю процедуру. Голка i2T2 вже пройшла випробування на тваринах.

Пристрій також може бути застосований для інших складних ін’єкцій – в епідуральний простір хребта, різні порожнини тіла та органів тощо.

Читайте також: Медицинская наука и технология: первые шаги

* Chitnis GD, Verma MKS, Lamazouade J et al. A resistance-sensing mechanical injector for the precise delivery of liquids to target tissue // Nature Biomedical Engineering, Published: 25 February 2019. DOI: https://doi.org/10.1038/s41551-019-0350-2

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ