Читайте в «Фармацевт Практик» #11′ 2016
Що таке річні переговори? Навіщо вони потрібні виробникам та аптекам? Хто і коли повинен їх проводити? З ким слід спілкуватися? На сьогодні більше запитань, ніж відповідей. Найчастіше представники аптечного роздрібу не мають досвіду проведення подібних переговорів. Відповіді на ці питання ви знайдете в статті бізнес-консультант Юлії Клименюк «Річні переговори, або Хто мені друг …»
Відповідно до офіційних даних в Україні від цукрового діабету потерпають 1,3 млн людей, проте, на думку лікарів-ендокринологів, насправді хворих у 2–2,5 разу більше. Річ у тому, що більшість людей навіть не здогадуються про свій діагноз доти, доки не почнуть розвиватися серйозні ускладнення. Обговорюємо проблему цукрового діабету з лікарями консультативного відділення Львівського обласного клінічного діагностичного центру: небезпечні симптоми, які можуть свідчити про появу цукрового діабету, поради щодо харчування та способу життя.
Як влаштований вірус краснухи? Як відбувається зараження людини? Як протікає інфекція? Чому вірус краснухи такий небезпечний для вагітних? Чи ефективна вакцинація? Завдяки вакцинації вірус краснухи в багатьох країнах практично викорінений. Проте згідно даних ВООЗ щорічно в світі народжуються понад 100 тис дітей із синдромом вродженої краснухи. Особливості вірусу краснухи та викликаних ним захворювань – в статті «Вірус підвищеної небезпеки для вагітних».
Поведінка, пов’язана зі статтю, може надаватися незалежно від того, якого типу в людини статеві органи і навіть який у неї набір хромосом. Статева ідентичність і сексуальна орієнтація формуються під впливом статевих гормонів, що впливають на мозок в процесі розвитку. Про складні механізми розвитку гомосексуальної, бісексуальної і транссексуальної поведінки читайте в статті «Формування статевої ідентичності».
Багато людей мають дуже туманне уявлення про значення вітаміну К, оскільки ще зі шкільної лави пам’ятають, що він виробляється мікрофлорою кишечника, а значить, не потрібно піклуватися про його надходження в організм. Однак все не так просто, як може здатися на перший погляд. Читайте в статті «Для крові і кісток: вітамін К» про можливі причини і проявах дефіциту цього важливого мікронутрієнту.
Мужні воїни повертаються додому … Здавалося б, усі випробування позаду, але вже з перших днів стає ясно, що знову чекає боротьба – з згубними стереотипами, лукавими «мисливцями на людей», з недосконалістю наших державних структур, більш того – з самим собою. Про загрози мирному житті для учасників АТО читайте статтю психолога Марії Кириленко.
Читайте ці та інші цікаві матеріали в наступному номері, #11′ 2016, журналу «Фармацевт Практик»!