АктуальноНовини

Краса без жертв

26/10/2011

Індустрія краси розвивається дедалі стрімкіше, і Україна тут не виняток. Куди не глянь — усюди реклама клінік і салонів, які обіцяють зробити вас неперевершеними. Однак не всі виконують обіцянки, а то й гірше — завдають шкоди здоров’ю та навіть призводять до смерті. Про ці та інші проблеми говорили на нещодавній прес-конференції «Чи можлива естетична медицина без жертв і трагічних наслідків?

Лягаючи під ніж хірурга з сумнівною репутацією чи зробивши ін’єкції проти зморшок у салоні, можна назавжди втратити свою природну красу. Та неестетичний вигляд обличчя або інших частин тіла — це не найгірші результати походу до некваліфікованих спеціалістів естетичної медицини. Досі в усіх на устах приголомшливий випадок із молодою жінкою, яка у Всесвітній день краси померла під час проведення операції в клініці на вул. Щасливій, що в Запоріжжі. Це змусило знову говорити про якість естетичної медицини. Союз жінок України відразу жорстко відреагував на цю трагедію, запропонувавши зупинити небезпечну практику в цій галузі до визначення належних правил безпеки та відповідальності. Вражаючий факт: таких спеціальностей, як косметолог, пластичний хірург поки не існує, власне, як і немає системи підготовки таких фахівців відповідно до європейських стандартів. Для порівняння: в Європі пластичною хірургією займаються лише ті спеціалісти, які закінчили лікувальні факультети та практикували хірургію. У нас же виправляють носи навіть стоматологи. Це й стає причиною трагедій, подібних до запорізької. Та непотрібно одразу всіх зараховувати до аматорів. Пластичний хірург, який здобував освіту в Україні, щоб працювати на високому рівні, може проходити відповідну ординатуру в інших країнах, наприклад у Росії. Проблема лише в тому, як знайти такого спеціаліста.

Щоб українці ставали кращими і здоровішим завдяки естетичній хірургії, у країні розпочали масштабну й інтенсивну кампанію. Гуртом вирішуватимуть проблеми фахівці МОЗ, науковці, міжнародні експерти, представники Ради захисту прав пацієнтів, Союзу жінок України. Розпочати кампанію вирішили із реєстрації спеціалістів з естетичної медицини на основі тимчасових критеріїв і вимог безпеки медичних втручань, ліків і виробів медичного призначення, які використовують в індустрії краси. Це відбуватиметься з 15 листопада цього року на сайті Єдиного медичного простору.

— Естетична медицина, яка розвивається дуже швидкими темпами, відстає у плані регуляції та відповідальності, — розповів Віктор Сердюк, президент Ради захисту прав і безпеки пацієнтів. — Трапляється дуже багато випадків, коли фахівці завдають великої медичної шкоди здоровим і перспективним українцям. Бо сьогодні тільки ледачий не займається естетичною медициною — прибутковим видом бізнесу. А завдяки реєстру буде змога виявити професіоналів у цій справі.

Віктор Сердюк також розповів, що реєструватимуть фахівців естетичної медицини відповідно до визначених критеріїв. Але ці вимоги будуть тимчасовими, бо наступного року розроблятимуться нові стандарти та впроваджуватимуться жорсткіші норми відповідальності за протиправні дії й задіяну шкоду.

Стурбовані ситуацією у сфері естетичної медицини і її працівники. Так Володимир Цепколенко, президент Українського товариства естетичної медицини переймається тим, що сьогодні салони, spa-центри, центри краси та естетики активно надають послуги у цій сфері. За його словами, здоров’я і краса людей опинилися в руках фахівців із недостатньою медичною освітою, або взагалі без неї. Мало хто знає, що ін’єкція для збереження молодості, виконана у закладі без медичної ліцензії, — це незаконна медична діяльність. Адже естетична медицина — це також лікування, а не косметичні послуги.

— Громадяни повинні знати, що перед тим, як лікувати, спеціалісти повинні їх обстежити, — зауважив Володимир Цепколенко. — Фахівець за допомогою тестів й огляду оцінює стан шкіри з точки зору дерматології. Таким чином він визначає зміни, які відбуваються в організмі, та правильно ставить діагноз для подальшого лікування.

Ще одна річ, про яку варто пам’ятати, — перед тим, як лягати під ніж чи робити ін’єкції, необхідно захистити себе з юридичної точки зору. Естетичні процедури слід виконувати лише після оформлення низки документів. Особливо уважно слід читати історію хвороби, яку пише лікар перед тим, як взяти до рук скальпель. Правильно оформлені документи дозволять у разі невдалої операції притягнути пластичного хірурга до відповідальності.

Громадянам стане у пригоді Моніторинговий комітет із безпеки медицини, який був створений для попередження випадків медичної шкоди. Він відслідковуватиме недобросовісних косметологів і лікарів. Тут діє контакт-центр для пацієнтів, лікарів і клінік естетичної медицини. Цілодобово кваліфіковані медики та юристи відповідають на запитання громадян. Тому перед тим, як звернутися до закладу естетичної медицини, кожен може зателефонувати: 0 (800) 30-1300.

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ