АктуальноНовини

Міжнародна науково-практична конференція «Оцінка медичних технологій та можливі механізми впровадження в Україні»

15/10/2012

У вівторок, 16 жовтня у Київському міському будинку вчителя відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Оцінка медичних технологій та можливі механізми впровадження в Україні».

Конференція є безпрецедентним заходом, на якому вперше в нашій країні зберуться провідні міжнародні експерти національних агентств по ОМТ та їх об’єднань.

Нові технології та методики все ширше впроваджуються в практичну охорону здоров’я, що суттєво скорочують тривалість госпіталізацій, покращують результати лікування та якість життя хворих.

Мета конференції підготовка до впровадження в Україні оцінки медичних технологій (ОМТ; HealthTechnologyAssessment) для покращення основних показників здоров’я нації.

Застосування досвіду міжнародної практики в галузі оцінки технологій охорони здоров’я в Україні.

Сучасний розвиток охорони здоров’я в більшості країн характеризується зміщенням пріоритетів від економії витрат на надання медичної допомоги до розробки та впровадження найбільш ефективних способів розподілу ресурсів. Одним із підходів до вирішення цієї задачі є створення обмежувальних списків медичних послуг, лікарських препаратів і медичних виробів, вартість яких відшкодовується з бюджетів системи охорони здоров’я різних рівнів. Включення або виключення з таких списків здійснюється на основі оцінки медичних технологій (ОМТ, HealthTechnologyAssessment–HTA), провідним елементом якої є клініко-економічний аналіз. Він полягає у проведенні порівняння клінічної ефективності та безпеки нових ліків або виробів медичного призначення і вже відомих зі списків їхніх аналогів, а також в оцінюванні можливості використання нової технології в умовах реальної практики та існуючого фінансування.

Медичні технології – це всі методи діагностики, лікування, профілактики та реабілітації, у тому числі лікарські препарати та вироби, вакцини, медичні й хірургічні процедури, техніка та лабораторне обладнання, а також організаційні та допоміжні системи, що забезпечують їх використання.

Оцінка медичних технологій(ОМТ)проводиться з метою підвищення якості медичної допомоги шляхом забезпечення працівників охорони здоров’я об’єктивною узагальненою систематизованою інформацією щодо ефективності, безпеки та економічної доцільності (прийнятності) методів діагностики, лікування, профілактики та реабілітації, дозволених до застосування в системі охорони здоров’я в установленому порядку.

Застосування результатів ОМТ

Результати оцінки медичних технологій застосовують для вирішення наступних завдань:

розробка документів, що регулюють обсяги та якість медичної допомоги (протоколи ведення хворих, стандарти медичної допомоги, переліки та формуляри лікарських засобів та ін);

розробка навчальних і методичних матеріалів;

планування наукових досліджень;

вибір методів діагностики, лікування, профілактики та реабілітації під час ведення конкретних хворих.

Під час роботи конференції будуть розглянуті наступні питання:

  • Наукове обґрунтування ОМТ. Практичний досвід застосування ОМТ.
  • Можливості ОМТ та механізми впровадження в Україні.

В роботі конференції приймуть участь 200 медичних фахівців усіх сфер охорони здоров’я України.

Організатори конференції:

  • Міжнародний благодійний Фонд сприяння розвитку медичної та фармацевтичної науки і освіти «Ланцет»
  • Громадська організація «Спілка працівників фармації»
  • Кафедра організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету

Партнери:

  • Профспілка працівників охорони здоров’я України
  • Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика

За підтримки:

  • Міністерство охорони здоров’я України
  • Національна академія медичних наук України

Більш детальну інформацію Ви можете отримати, відвідавши захід.

Прохання підтвердити свою участь у конференції:

[email protected]

Та по телефону:

(093) 875 06 65

Сєргєєва Яна

Підготувала +Олена Новіцька

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ