Новини

МОЗ оприлюднило нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів

24/11/2016

В рамках реформування системи охорони здоров’я урядом запроваджено систему референтного ціноутворення на ліки та відшкодування вартості ліків хворим на гіпертонію, цукровий діабет ІІ типу та астму. На відшкодування вартості ліків при амбулаторному лікуванні цих захворювань – реімбурсацію ліків – у проекті Бюджету на 2017 рік закладено півмільярда гривень.

Частиною цих рішень є необхідність удосконалення та реформування системи в сфері забезпечення ефективними та доступними лікарськими засобами. ВООЗ рекомендовано для визначення пріоритетних захворювань та станів із використанням системних підходів, застосування взаємопов’язаних критеріїв а саме:
– доказові дані – тягар захворювань;
– фактори ризику, які мають високий вплив на найбільш поширені захворювання;
– майбутні прогнози стосовно захворюваності: пандемія грипу та антибіотикорезистентність;
– принцип «соціальної солідарності» у випадку орфанних захворювань.

Експертним комітетом з відбору та використання основних лікарських засобів, склад якого затверджено наказом МОЗ України від 08.07.2016 № 690, були обґрунтовані та узагальнені пріоритетні хвороби, захворювання та стани для України із використанням зазначених критеріїв та адаптований Національний перелік основних лікарських засобів в Україні, що базується на 19-му виданні Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ.

До Національного переліку включені якісні, ефективні, безпечні та економічно доцільні лікарські засоби необхідні для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності.

Національний перелік складається з:

– основного переліку, до якого включені найбільш ефективні, безпечні лікарські засоби з найвищими показниками економічної доцільності для пріоритетних патологічних станів;
– додаткового переліку, до якого включені лікарські засоби для пріоритетних патологічних станів, що потребують спеціалізованого діагностичного або моніторингового обладнання, та/або спеціалізованої медичної допомоги, та/або підготовки фахівців.

До Національного переліку включені зареєстровані та незареєстровані в Україні лікарські засоби.

Лікарські засоби включені до Національного переліку за міжнародними непатентованими назвами.

Завантажити НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Джерело: МОЗ

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ