АктуальноНовини

МОЗ прийняло наказ щодо запобігання розповсюдження вірусу поліомієліту в Україні

26/09/2013

З метою вживання заходів запобігання ускладнень епідемічної ситуації щодо поліомієліту МОЗ України ухвалило наказ від 12.09.2013 р. № 798 «Про запобігання поширенню дикого поліовірусу типу 1 (ДПВ1) в країні». Згідно з документом голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України доручено посилити епідеміологічний нагляд за гострими в’ялими паралічами, вірусологічним моніторингом стічних вод, станом джерел водопостачання і рекреаційних зон, а також забезпечити проведення аналізу епідемічної ситуації та подання до МОЗ України узагальненої інформації про епідемічну ситуацію та заходи, які вживаються з метою попередження ввезення і розповсюдження на території України захворювань поліовірусной етіології.

Влітку 2013 р. ВООЗ опублікувала інформацію про виявлення в пробах стічних вод в Ізраїлі ДПВ1, при цьому випадки захворювання на поліомієліт не зареєстровані. Незважаючи на те, що в Ізраїлі зберігається високий рівень охоплення населення вакцинацією проти поліомієліту, планується проведення додаткової кампанії з імунізації із застосуванням оральної поліовакцини.

З огляду на високий рівень імунітету населення і систематично застосовуваних заходів у при виявленні ДПВ1 у навколишньому середовищі ВООЗ оцінює ризик подальшого міжнародного розповсюдження цього штаму вірусу з Ізраїлю як помірний. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, усі країни повинні посилити епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу з метою оперативного виявлення поліовірусу і прийняти відповідні заходи у відповідь. Також усі країни повинні аналізувати дані за охопленням населення плановою імунізацією для виявлення можливих сприйнятливих груп. Така інформація здатна принести користь при плануванні імунізації і допомогти звести до мінімуму наслідки появи нового поліовірусу.

На думку Федора Лапія, головного позаштатного імунолога столиці, через недостатній рівень охоплення українців вакцинацією проти поліомієліту (близько 74% населення) неможливо гарантувати, що захворювання не поширюватиметься у разі його ввезення в країну.

Нині в Україні для профілактики поліомієліту держава закуповує 3 вакцини:

  • комбінована вакцина від коклюшу (ацелюлярна), дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована) ПЕНТАКСИМ / PENTAXIM;
  • вакцина для профілактики поліомієліту (інактивована) ІМОВАКС ПОЛІО / IMOVAX POLIO («Sanofi Pasteur», Франція);
  • вакцина для профілактики поліомієліту 1,2,3 типів тривалентная жива пероральна (Підприємство по виробництву бактерійних та вірусних препаратів Інституту поліомієліту і вірусних енцефалітів ім. М.П. Чумакова РАМН).

Материал подготовила +Екатерина Свириденко

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ